Автор Тема: Налягане на гумите  (Прочетена 5004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
  • Публикации: 1 855
    • Hyundai Coupe Club
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Отг:Налягане на гумите
« Отговор #20 -: 23-04-2009, 09:58:51 »
Оригиналната джанта при 2.2 издържа на челен удар с 90 в бордюр... Съмнявам се изобщо някога на някй да му се наложи да изправя оригинална джанта :)

Неактивен ghoul18

• Напредващ
  • Публикации: 208
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Перник
« Отговор #21 -: 23-04-2009, 13:09:03 »
аз съм изпрявял оригинална джанта! незнам що, ама като сменях преди зимата гумите и оня пич на гумаджийницата каза, че едната ми джанта била леко крива и ако карам така можело да ми трагне лагер, отзад главина! мен ми беше странно тъй като не съм усетил нищо нередно, а и обикновено пазя доста и карам на 2.2. А с 90 челно в бордюр не вярвам от джантата да става нещо след това!

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #22 -: 23-04-2009, 13:19:41 »
Тва последното няма да ти го коментирам, защото ми се случи на мен на 2-та седмица след като си взех колата : :whatever: Почти челно се удариха предните гуми, едната от които се разкъса, колата прескочи островчето, падна в отсрещното платно и се заби странично в стълб , който беше НА ТРОТОАР (колата се качи странично) и го отсече :) Така че.. много мога да говоря за здравината на ходовата част :)
« Последна редакция: 23-04-2009, 13:35:13 от chef4o »

Неактивен don_gepiTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 14
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #23 -: 23-04-2009, 13:20:39 »
Оригиналната джанта при 2.2 издържа на челен удар с 90 в бордюр... Съмнявам се изобщо някога на някй да му се наложи да изправя оригинална джанта :)
Да прав си нема да се налага да я изправяш. Ще я сабираш с меличка и лопатка.
Последният ми зблъсак с една дупка не повече от 5 санта дълбока като я закарах на гумаджия ми даваше 45/52  :@ отклонение при 2.2

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #24 -: 23-04-2009, 13:30:57 »
Да прав си нема да се налага да я изправяш. Ще я сабираш с меличка и лопатка.
Мисля, че уточних, че не говоря на изуст. Така че не ми коментирай мнението по тоя начин  :ohno: явно трябва да подчертая ударението: "Оригиналната джанта при 2.2 издържА на челен удар с 90 в бордюр. Говоря за джанта с гума на профил 55"
« Последна редакция: 23-04-2009, 13:36:01 от chef4o »

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #25 -: 23-04-2009, 13:35:56 »
кротко Чеф на хапи каишката!  :cheezy: Пич твойто е некъв частен случай баси! Няма как да има 2 абсолютно еднакви ситуации! Едва ли някой трезво мислещ човек би повярвал, че джантата би издържала на челен удар в бордюр с 90 !!!

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #26 -: 23-04-2009, 13:39:27 »
Е брато, то тва не ми е единственият удар на джанта в живота... По подбалканския съм се набарбоквал в ебати ямите, пак не съм имал проблеми с джантите... балони на гумите- да, ама на джантата - нищо! При тоя удар имах цяло окачване за смяна, а джантите бяха чук... Де да знам... Дори тоя удар да е късмет, че не съм ги изкривил... Толкова дупки съм отнесъл, че не вярвам профила на гумата, при положение, че е само с +5 по-голям от оригиналния да ме е спасявал...

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
« Отговор #27 -: 23-04-2009, 17:02:16 »
Наскоро някой знаят за моето изпълнение. С 30-50 челно в бордюр, с оригиналните джанти и гуми на 50 (напомпани на 2.5). С новите ми гуми Тойо на 3 часа, едната я съдрах брутално. Очаквах джантата да бъде мазало, но даже леко не беше крива. Така че подкрепям мнението на Чефо за здравите оригинални джанти!

Неактивен cumba35

• Напредващ
  • Публикации: 137
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #28 -: 23-04-2009, 17:59:41 »
колега то на колата си пише на вратата на шофиора заводтски гумите се трябва да са 2.2 атмосвери или 30 ...... което е съ6тото стом на колата си пише значи това е наи доброто

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
« Отговор #29 -: 23-04-2009, 18:11:15 »
Да ви дам още един наклон на мисълта. По,пите си гумите примерно на повечко от колкото трябва заради дупките. да не трошите джанти... така... това го разбрах, макар че... хммм, правя по 1500-2000км на седмица и то само по работа, за последните две години съм изправял две джанти. При повече атмосфери, шанса да се спука гумата в дупка или нещо подобно е много по-голям, Цане ако беше на 2.2 с Тойото имаше некви шансове с тротоара.

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
« Отговор #30 -: 23-04-2009, 18:58:45 »
кротко Чеф на хапи каишката!  :cheezy: Пич твойто е некъв частен случай баси! Няма как да има 2 абсолютно еднакви ситуации! Едва ли някой трезво мислещ човек би повярвал, че джантата би издържала на челен удар в бордюр с 90 !!!

Не е частен случай при моята катастрова с 100км. влизане в завоя удар в бордюра преобръщане и т.н. джантите бяха непокътнати единствено се беше отлипила самата гума и беше спаднала имаше и цицина!!! Но джантата е много здрава, само да кажа че бордюра в който се ударих беше висок повече от една педия 

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #31 -: 23-04-2009, 20:25:19 »
ok де, не казвам че е абсолютно невъзможно но ми е странно! не ми се иска да се убеждавам на практика в думите ви!  :P все пак аз залагам на 2.2, 2.3 атмосфери!

Неактивен PaBL0

• Напредващ
  • Публикации: 486
    • Vamos Real Madrid
  • Местожителство: Пловдив-Атина-София
« Отговор #32 -: 23-04-2009, 20:44:36 »
И аз си карама на 2.3 и съм доволен макар да имам две джанти за изправяне от страничен удар в подлеца на пощата в бордюра който смея да твърдя е доооста голям.Който е от Пловдив знае за какво говоря....

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
« Отговор #33 -: 23-04-2009, 22:41:57 »
И аз си карама на 2.3 и съм доволен макар да имам две джанти за изправяне от страничен удар в подлеца на пощата в бордюра който смея да твърдя е доооста голям.Който е от Пловдив знае за какво говоря....

Е вече се навих утре ще ида да си припопя гумите и без това съм фрии ...
П.п. в подлеза под пощата един приятел доста доволно си смаза форда, там винаги е мокро и така се въртя и умете всички кошчета ужас... добре че нямаше хора на спирка... инче малко смех пад че се гонише с един колега който има РД2 хаха пак купета ей ... :PP

Неактивен misho3

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Местожителство: Добрич
« Отговор #34 -: 01-05-2009, 00:31:14 »
ае кво говорите ве приятели аз на 3.5 си карам 195/50 15
може и да сам в грешка незнам..

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
« Отговор #35 -: 01-05-2009, 11:17:10 »
Хахахах ебати смешната тема. Как ще си помпате гумите на 2.7 и нагоре бе хора? Не усещате ли в завой колко по неустойчива е колата и, колко повече се парзаля? Не може да сте по - умни и да сте по - опитни от цял отдел хора който създават дадена гума или пък от тези хора който са написали, че гумата трябва да бъде точно 2.2 напомпана! Това са хора който са правили безброен път опити преди да пуснат даден модел в производство!
Аз карам с чисто нови Мишелинки Пилот ексауто (новата шарка). Когато ги смених ми ги напомпаха на 2.2 карах и ми се струваха супер устойчиви и меки и се притеснявах да не ги смачкам в някоя дупка и ги напомнах на 2.5. После на всеки завой колата ми тръгва да поднася и супер дървено вози, а на всичкото отгоре ми се заби и 1 пирон в новата гума и бях бесен 1 седмица. Както и да е гумаджията беше категоричен, че ако не бях пипал гумите нямаше да ми се случи това, колата винаги ще ми е по - устойчива, а за джантите ми каза да не се притеснявам щото тия кръчмарски митове, че се кривели и т.н въобще ги няма. Метални джанти се криват лесно, но лети се криват на куково лято. Вярвам му на Чефо, за челния удар в бордюр защото и аз съм имал такъв, но с около 40 и на джантите даже и баланса не им се беше развалил.
Никой не искам да убеждавам в това което говоря! Просто голяма част сте в грешка.
« Последна редакция: 01-05-2009, 11:17:46 от Spaidy »

Неактивен PaBL0

• Напредващ
  • Публикации: 486
    • Vamos Real Madrid
  • Местожителство: Пловдив-Атина-София
« Отговор #36 -: 01-05-2009, 12:10:29 »
Специално за джантите,вярвай ми колега....алуминиева джанта се криви моите и двете са криви и то доста......като сменяг гумите хората ми го показаха.........на едната половината е в тежести...

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #37 -: 01-05-2009, 12:49:13 »
разбира се, че се кривят!!! то ако не се кривеха нямаше на всяка гумаджийница да пише, че предлагат и машинно изправяне на алуминиеви джанти! айде дръжте се по-прилично баси  :cheezy:  :h:

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
« Отговор #38 -: 01-05-2009, 17:02:20 »
Те се кривят, но не толкова лесно колкото си мислите!
Някой до сега купувал ли си е чисто нови джанти от вас двамата? 

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
« Отговор #39 -: 02-05-2009, 19:42:41 »
Темата е за Налягането в гумите не за джанти.... стоп спам  :offtopic: :offtopic: :offtopic: