Автор Тема: Моето Купе  (Прочетена 18987 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlevenMafia

• Напредващ
  • Публикации: 255
  • EH 8443 BK
    • http://nepipai.hit.bg
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Плевен
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Re:Моето Купе
« Отговор #40 -: 15-03-2010, 23:03:39 »
Скорошно оздравяване ти желая аз и целият Плевенски клуб на  :h: Дано се запозная/ем с много нови хора на някоя ''Национална'' среща :# :hater: :h:

Неактивен kalokasa

• Пристрастен
  • Публикации: 790
  • Местожителство: Велико Търново
« Отговор #41 -: 04-07-2010, 15:19:50 »
кога ще има пак среща че моята кола сега я глася за тунинг фестове и искам също да се запозная с всички колеги да обменим опит че някой работи не сами  ясни още
защото колата е в мен от 2 седмици  :h:

Неактивен vorros

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
моето първо купе
« Отговор #42 -: 01-09-2010, 10:14:31 »
здравейте колеги искам и аз да споделя моята история.Извинявам се предварително за правописни грешки но пиша от телефона си и ползвам кирилизатора!Та първата ми допир с ХЮНДАЙ беше когато взимахме кола за нашите аз бях намерил страшен Цивик с големия двигател и тн. но баща ми савсен случайно посредством колега моряк намери accent 1.5 12в хетчбек корейско изпилнение та вика дай да я видим 95год модел и много я харесахе и е взехме мо така се случи че аз я карах основно и тогава акула ми не беше съвсем в час но хора тая кола сега я кара брат ми само в нас има над 150000км няма толкова здрава кола няма дето да държи на такова каране и отогава сам фен на марката и преди година решихме с приятелката ми да си вземем кола тя вика някои ауди или рено или тн. викам добре ама ела да ти покажа една и и показах акулата много я хареса и добре почна обикаляне из българия по обяви само да отбележа че тогава бях без книжка от 2год отнета заради точки и приятелката ми караше звъня в сливен ела много е хубава отивам тя кочина звъня в софия много е добра колата няма грешка отиваме при тоз каун направо му се изплух в лицето аз от Варна се хванах до софия жена ми кара за .... както и да е и следмица след това аз бях изгубил надежда вече пия си кафето сутринта на терасата и гледам нова обява в мобилето всичките ги знаех вече и звъня и питам момчето много откровено вика така и така това и това има такава е колата Рд2ка 2000 2001год коя всичко каквато искам та викам на жена ми ади да пием кафе в търново и тя се хвана и отиваме в търново и случайно уж минаваме покрай салона тя не знай пътя че аз я навигирам хехе и викам спри купе дай да видим слизаме и тя вика е туй е нащо блести на лятното слънце с четирите си очи гледа право в нас седнах аз с книжка без пробвах я беше с кофти гуми и пак много вървеше и спирахе и няма никво тропане слязах капарирах я и след 2дни си я взехме и така сега сам в чужбина но ми се ще като се върна на октомври месец да се запозная с момчетата и момичетата който обичат тази кола и марка защото за да караш такава кола трябва да я обичаш! едва ли някой е писал по дълго изречение от мен ама символите са на другата страница от quwertito и затова

Неактивен Stef4os

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 79
  • Hyundai Coupe
  • Местожителство: Варна
« Отговор #43 -: 12-11-2010, 19:17:59 »
Айде и аз да разкажа моята история.Аз всъщност съм на 15г.,запалих се поколата просто ей така,видях на улицата едно купе 1997г. модел и страшно много се запалих.Таман майка ми си беше продала страта кола-KIA DELTA.И си търсеше нещо мощно,спортно защото тя харесва такива коли.И се почна по нета,по авто къщи и така стигнах до този прекрасен форум.Бяхме се спрели на 3 коли една от Варна-италианска,една от раград,и сегашната която я взехме от Поморие.Беше петък,качих ме се с майка ми на маршрутката и право на там,харесах ме я и я взехме.Там отидохме в сервиз замерваха двигатела и бордовия компютър,всичко OK.Казха ни продавачите,че трябва да се сменя съединител и лагер,та я взехме.Тръгваме ние за варна голям кеф,вече с купето и преди бяла спира,пали,не изгасва,обаче като натиснеш педала за газта обратомера до край ще отиде.Дойдоха издърпаха ни до бяла оставихме колата една вечер там и на слеващия ден си я издърпахме.Направо във сервиза,оказа се,че всъщност освен съединител и лагер трябва и скоростна кутия да се сменя(бях качил снимки).Оставихме колата смениха скоростната кутия и съединителя.Оказа се,че не е 1 лагер а всичките 4,сменихме 2-та предни.Да се похваля днес сменихме регистрациите на колата с варненски и вътрешните кори на вратите че бяха мн.гадни,излъскахме я със спецялен крем,нз. как се казва ама всичко лащи като ново,много готино се получи ще видите,като нова е  :# :# :#
ДА ЖИВЕЕ  :h: COUPE!!!

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Местожителство: Перник
« Отговор #44 -: 12-11-2010, 21:41:08 »
Колеги аз преди да си взема колата гледах една сива RD 2-ка с няколко проблема.Първият беше, че предната броня беше потъмняла все едно някой със сив спрей е боядисал предната броня и съм 100% сигурен, че беше така.Като се качих и запалих колата лампата на AirBag светеше постоянно и момчето каза, че за около 10-на лв. ще викне приятел да изчисти грешката.Веднага се сетих, че е удряна отпред и се сетих за бронята.След това започнах да гледам екстрите и забелязах, че пасажерското стъкло като го сваля и после вдигна и се вдигаше някак си накриво.Копчетата за ел. стъклата бяха почти изтрити, а на колата пишеше около 170 000км. РЕАЛНИ!!!Като излязах отвън и загледах след шофьорската врата се виждаше, че е играло шкурката и беше надрана и боядисвана.Имаше и други забележки като десен халоген пълен с боклуци буквално и ляв преден мигач пукнат!Колата се продаваше за 4500лв. като момчето се обади на шефа му и каза, че щял да намали от цената, но като видях тези забележки се отказах и някак си като се качих в нея не я почувствах като надеждна и някак си не ми пасна!Имах някакво такова чувство, че точно този автомобил не е за мен, защото обичам всичко да си му е в ред.Отказах се и обикаляхме с колегата nass666 точно за RD 2-ка, но не и друг автомобил.Обикаляхме и както бяхме в една автоборса ми каза "я виж купе в другата автоборса.Аз не го видях, но ми показа из между колите и видях задницата със спойлера.Без да се замислям отидох до нея и бях ИЗУМЕН ОТ КРАСОТАТА НА КОРЕЙСКОТО ТВОРЕНИЕ!Направо се влюбих така да се изразя, но като видях цената някак си се отказах от нея, защото с около 1000лв. беше по-скъпа от колкото можех да заделя за кола, а да не броиме обслужването на самата кола!Колата беше обявена за 6200лв., но честно да си призная всяка една стотинка си заслужаваше!Коженият салон запазен, а волана претапициран и си мисля, че понеже е Италианка и е голяма жега там и човека е претапицирал волана. Влезнах и едвам не припаднах в нея.До сега не съм виждал толкова запазена кола.И табло и тапицерията и тавана и дори под стелките самото кече.Гледах за разни забележки и видях, че на задна десна вежда самият ръб на веждата дето е на вътре се е оцветил жълт като на ръждичка, но не е правена, защото си личат фабричните заварки.Дори няма и люспи, а само се е оцветила боята и леко жълто и е повърхностно.Това е най-малкият проблем.Дойде собственика, а той се оказа градски.Отвори я и я разгледах обстойно и дали всичко си работи.Само дето акумулатора нямаше грам ток.Качихме се с него и той покара първо колата.Излезе от борсата и като я настъпи на 2-ра до прекъсвач и удари към 120км./ч. и нямаше такъв кеф!Едно такси ни засече и да Ви кажа се поизпотих и си помислих, че ще го отнесеме, но добре, че има ABS и учудващо много бързо намали.Ако бях със старата кола Фиат Брава да съм го отнесъл тоя с таксито.Така разбрах, че работи ABS-а, защото все едно нещо се чупи отпред като натисна рязко спирачката.Продължихме по някакъв път дето има дупки и колата грам не тропаше!Влезна в един полегат ляв завой с около 100км./ч. и колата не мръдна.Тогава разбрах, че колата е за мен.Върнахме се с него до борсата и той ми каза "кола така се тества.Колкото се може газ до ламарината".След това аз я покарах и направо не бях на себе си от ускорение, колко е удобна вътре и от устойчивостта й и от всичко.Започнахме да се пазариме и го попитахме дали за 5000лв. ще я даде, а отговора му беше "ако дадеш още малко ще се съглася".Аз го попитах още колко и той каза "абе за 5300-5400лв. ще ти я дам".Замислих се и отидохме до ОМВ-то след борсите и се замислих, но се реших, че ще я взимам.Отидах и му казах, че имам само 5200лв. и съм звънял на кой ли не роднина и само толкова мога да събера и да ми останат малко пари, колкото да я закарам до Перник, а не беше така ;).Той се съгласи и си стиснахме ръцете :).В мен имах само 400лв. и чаках превод да взема другата част от парите.Дадох му ги на човека и му казах, че до края на седмицата ще му звънна да попълва документите.Това беше в Събота.В Понеделник получих другата сума и бях на работа.Взех и му звъннах на човека и той преди това ми беше предложил да ми плати и Еко таксата в Дупница, защото била по-евтина от Перник и се съгласих.Във Вторник отидох с един приятел и качихме колата на платформа.Казахме на човека да я докара до КТП- Перник и ние избързахме да направиме Гражданската Отговорност.Обадих се на една позната и за 15мин. я написа и направо при КТП да чакам колата.Той пристигна и така вече беше с регистрация колицата ми.На същият ден отидах да сменят маслото и филтрите и така беше обслужена.Да отбележа, че още в автокъщата човека ми показа сервизна книжка и си пише на нея километрите, датата и печат от представителството на Hyundai в Италия, че всичко е сменено.Пишеше, че е сменено всичко на 151 755км., а колата като я купих беше на около 162 000км.Пишеше, че са сменяни Юли месец на 2009г., а по документи колата я взел Декември тази година.За това още там погледнах ремъците и ангренажа и са направо чисто нови!Няма нито напукано нито износено.За това не съм ги сменял.До ден днешен се кефя на колата си и дори повече от както я взех.Не съжалявам дори и грам за покупката и избора си.Регистриран съм преди да си взема колата и следях форума с интерес някой теми.Преди да си купя купето пуснах тема и се допитвах до колеги какво да правя темата.Много съм благодарен, че ми отговаряха тогава.Там има снимки още на борсата на колата.Еми това е и дано някой е имал търпението да прочете всичко написано от мен.Поздрави, Лъчо :h:.

Неактивен izabela

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Двигател: 1.6
Re: Моето Купе
« Отговор #45 -: 10-10-2011, 16:44:35 »
Моята история започна с една хонда сивик, завършила житейския си път в една ограда, за щастие аз бях цяла, а колата - с каско. Та изплатиха ми парите и се почна размисъл за новата кола. Исках нещо спортно, нещо ниско ( въпреки че съм малко като каруцарка и по-удачно щеше да е да си взема лада нива, но както и да е), исках селика, можеше и ходничка, но парите далеч не стигаха за изброените и така съзрях купето, не го бях разглеждала, отваряла и карала, но знаех, че искам такова... Така и го купих, с всичките му забележки и минуси, които все се каня да оправя, но не се знае кога точно.... Колата отговори на очакванията ми - ниска, спортна, относително бърза, не достатачно икономична за вкуса ми, но с характер и потенциал. Толкова ми се искаше да си взема нещо, което не е толкова масово, което си има индивидуален дух и мисля, че уцелих на 100%.

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
« Отговор #46 -: 12-10-2011, 18:03:51 »
Колежке и съгражданке поздравявам те за избора си :).Ако имаш нужда пиши и ще помагаме кой с каквото може.Много безаварийни километри и все така да те радва купето както, когато си го купила :).

Неактивен T.Hristov

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 8
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Sofia
« Отговор #47 -: 17-07-2014, 16:25:16 »
На 29 съм, това ми е 14-та кола от 15 годишен. Карал съм какво ли не, през последните 5г обаче само джипове, дотегна ми исках нещо евтино, спортно, със стил и като му произнеса името да не казват - тоя е "кисел гъзар". Така почетох малко, потърсих и стигнах до извода че Hundai Coupe в черно със спойлер е моята кола :) Обиколих София 300 пъти, видях какви ли не боклуци и накрая я намерих на околовръстното в една авто къща. Като се кача в нея имам чувството че отново съм на 15 и съм с ладата (2105) да свалям мацки :)  :h: