Автор Тема: Мога ли да сложа двигател 2.0 на купе с двигател 1.6  (Прочетена 21559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
А сега се сетих че и с тебе бяхме правили тази клизма. Но както и да е, дано колегата все пак ни каже черно на бяло колко пари е дал и за колко време е станало, стига сме писали без него.

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Да бе ясно, спор няма търсиш ли начин ще намериш. На мен лично ако ми се наложи и сам бих си го сменил без да давам пари за тая работа, макар че хора вместо да се помъчат сами казват: "аз не разбирам, аз не мога" и дават по един джоб с пари за прости работи. Единственото нещо по което не бих пипал сам е скоростната кутия.

Неактивен Pav

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Местожителство: Русе
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Deacon Frost , значи ти и ceasar сте направили swap на 1.6 с 2.0 така ли?? имаше ли някакви проблеми след монтажа или просто го запалихте и се насладихте на заветния момент? :)   човека остана ли доволен? :) и аз обмислям нещо такова и без това сигурно ще се налага да сменям няколко датчика, ако им сметна цената това ще е труда за слагането на новия двигател хмм :) някой може ли да каже колко долу горе колко струва двигател second hand  в добро състояние? :)  Spaidy ти пък защо сменя двигател? то хубаво , ама не всички хора имат нужните инструменти и умения да го направят сами..това са хората които оставят шапките с пари, защото за тях няма друг начин.. :)  :beer:
« Последна редакция: 22-02-2010, 22:55:17 от Pav »

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
За конкретния случай на смяната беше на ес-купе МК1, но принципа е еднакъв за каквото и да е. При тебе ще е само двигател и еку-то, без нищо друго, което си е елементарно. За 1 ден ако съм с още някой мога да го направя.

Неактивен LanShot

• Пристрастен
  • Публикации: 569
  • ЛанШота ти ;]
АБе фросте аз ще съм този който държи коня да не рита .. става ли ? Ахаха извинявам се за спама , ама в тая тема започнаха много да се повтарят нещата  :omg:

Неактивен toshkov_pz

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 94
  • Местожителство: Sofiq
Колеги, денят за смяна на двигател наближава. Четох доста, но искам пак да попитам, ще трябва ли да сменям нещо друго освен двигателя и бензиновата помпа на колата. Изпусквателните колектори сменят ли се и какво още ако трябва ?

« Последна редакция: 06-03-2011, 23:44:10 от toshkov_pz »

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Двигател: 2.0
Колега помпата защо ще я сменяш? Тя е абсолютно еднаква и за двата двигателя - гаранция 100%!!! Разлики по запалителната уредба (свещи, кабели, бубина) също няма. Водната помпа също е еднаква. За друго не се сещам, което може да има разлика. Единствено ECU-то трябва да смениш за да тръгне читаво, но тогава ще трябва и имобилайзера да вземеш от двойката, защото стария няма да ти разпознае новото ПЦ :)
Успех и кажи какво е станало !

Неактивен vexxx

• Напредващ
  • Публикации: 355
  • Местожителство: Ямбол
Работите ли още по проблема,че ми е интересно какво става,че май и аз ще отивам на татък :S  :h:

Неактивен vexxx

• Напредващ
  • Публикации: 355
  • Местожителство: Ямбол
Значи при една смяна на двигател 1.6л със 2.0л  е  нужно само компютъра от двойката без,смяна на скоросна кутия,съединител и бензинова помпа,с една дума откачаш стария от тампоните и слагаш новия на неговото място,закачаш компа и е готово ? Моля светнете ме ,че сам много бос,но обмислям този вариант.
Моля за точен и конкретен отговор от някой разбиращ :)

Поздрави  :h: