Автор Тема: Мога ли да сложа двигател 2.0 на купе с двигател 1.6  (Прочетена 13569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен KupiTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 42
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Здравейте колеги, питанката ми е мога ли да сложа двигател двойка на Купи , който е 1,6 и трябва ли да му се правят допълнителни модефикаций за това . Става дума за RD2 . Ако не намеря от същата година , а например от RD1 тоест 200-99-98 ще стане ли? С талона каво ще трябва да правя пререгистрация или няма как. И най-накрая заслужава ли си цялата тая гимнастика или най-добре да взема друга кола 2.0 и да се приключи с изгъзиците ми :) ама много си ме кефи тоя автомобил   :hater:

Неактивен hi6nika_pz

• Напредващ
  • Публикации: 414
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Може,доколто знам.Само със 2 ката вземи и компютъра,защото си е настроен за 2-ка.Не знам дали бензиновата помпа на 1,6 е по слаба.Иначе в кат траа да си вадиш нови документи,траа и в данъчното да я регистрираш.Не че е невъзможно,но си прецени кво даваш(като състояние) на къв двигател ще попаднеш или каква ще е новата кола  ;) и колко пари ще пръснеш по нея  :yes:

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
  • Двигател: 2.0
До колкото знам, няма да имаш проблеми с коша на купето както и със захващането, те са еднакви! За регестрацията, трябва да се ходи в КАТ за пререгестрация на двигателя (отиваш със талона на новия двигател и с твоя талон) Личното ми мнение е по-добре не се захващай а си вземи една нова 2-ка ;)

Неактивен StyLuS

• Напредващ
  • Публикации: 193
  • Предател
  • Местожителство: Варна
  • Модел: друг/other
Гледай да му вземеш и скоростната кутия, НЕ че от 1.6 няма да пасне, ама ще имаш супер бързо ускоряваща кола на старт, а и не се знае колко ще издържи старата  ;)

Неактивен KupiTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 42
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Благодаря колеги . Имайки предвид вашето инфо ми по-леко ...ноо все още незнам какво ще стане  :)

Неактивен StyLuS

• Напредващ
  • Публикации: 193
  • Предател
  • Модел: друг/other
Според мен недей да се захващаш с това, ще пръснеш доста пари по тоя двигател и по пререгистрацията после. Затова по-добре направо ви вземи ново купе с 2.0   ;)

Неактивен cumba35

• Напредващ
  • Публикации: 137
колега.моето мнение е на да си сменя6 двигателя а като иска6 да бяга повеве вземи си чип аз сам с coupe 98г. 1.6 двигател с чип и е 136 коня.и по гонките които сам правил с приятели които имат по големия мотор разлика в старта няма единственото е 4е след 160 малко по бавно набира но си е добър вариант и е значително по евтин от това да сменя6 целия двигател.
дано да сам ти бил полезен
« Последна редакция: 21-03-2009, 19:56:09 от cumba35 »

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
По въпроса с Чип-тунинга приместих мненията тук http://hyundai-coupe.com/forum/index.php/topic,355.60.html моля не спамете тази тема ако става въпрос за чип-тунинга ;)  :yes:

Неактивен pampo11

• Пристрастен
  • Публикации: 624
    • Krasi service
  • Двигател: 1.5L
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
И нещо от мен задължително се минава и Техно-тест като слагаш по голям мотор беше някаде около 160 лв но чакането е доста  :hater:

Неактивен valeri_999

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Местожителство: Враца
Здравейте колега мисля че е най удачно да си купите двойка щото ще си имате доста проблеми по технотестове(480лв пререгистрация на мотор скоростна кутия компютьр и др )мисля че не си заслужава .просто продайте 1,6 и си купете 2,0 и всичко се подрежда :beer:

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
Подмяна на двигател?
« Отговор #10 -: 22-09-2009, 18:56:13 »
Не знаех точно къде да пусна темата затова я пускам в този раздел. Питах на доста места и в крайна сметка доколкото разбрах смяната на двигателя при купе от 98г. от 1.6 с 2.0 е възможна без смяна на каквото и да е друго по колата - т.е. махат по-малкия двигател и слагат по-големия. Евентуално може да се смени скоростната кутия но доколкото разбрах не е задължително. Не искам да продавам колата за да купя такава с по-голям двигател защото съм сменял накладки, дискове ремъци и т.н. и после цялата история почва отначало, а и освен това свикнах с нея. След смяната евентуално може да слагам турбо кит който е предназначен за модела с 2L двигател - това проблем ли ще е имайки предвид че колата ми сток е с 1.6 двигател. Та въпроса ми е вярно ли е казаното дотук, и за какви пари ~ мога да взема двигател както и от къде - предполагам от някое купе което се продава на части.
« Последна редакция: 22-09-2009, 18:57:40 от wtf »

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
Отг:Подмяна на двигател?
« Отговор #11 -: 22-09-2009, 18:59:58 »
Никакъв не ти е проблема да направиш смяната. Отдели си ден-два да прегледаш спецификациите на двата модела коли, да не се окаже някаква разлика в останалите чаркаляци, а първото което се сещам е компа, едва ли е същия. После турбото няма да ти е проблем, на него не му пука каква е била колата  :cheezy:

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
Ти хубаво си я обслужил, но едни накладки и едни дискове не са чак толкова скъпи а и може лесно да ги демонтираш ако решиш да сменяш цялата кола, защото обслужването ти на двигателя не играе никва роля при смяната на двигателя всичко което си направил по сегашния си мотор (1,6) ще замине  в миналто ремаци ролки масла, тва си остава в малкия двигател което при една смяна с 2,0 пак ще си до това ниво смяна на консумативи и обслужване на Ново ;) Иначе найстина ще трябва да видиш и за комп, не съм сигурен дали ще работи нормално с твоя за тва за по сигурно като взимаш мотора вземи и компа ;) За пасването в коша може да си на 100% сигурен че ще стане. Вече за цената ти ще гледаш най-добрата за себе си, може да намериш за 500лв може и за 1000лв висчко е въпрос на късмет и зора на продавача и не малка доза пазарлък ;)

П.п. Не забравия, че ако го направиш това нещо ще трябва да ходиш и да минаваш техно тест заради смяната на двигателя, трябва да имаш и документи за новия двигател от къде е (Дали не е краден за тва ти е и ще ти го искат ) договор за покупко-продажба, пререгестрация (смяна на данните от талона) тва е общо взето :) :) :)

Неактивен wtf

• Напредващ
chonkov ееееееееееее, тва не го знаех. Къде се прави тоя технотест?

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
chonkov ееееееееееее, тва не го знаех. Къде се прави тоя технотест?

По-принцип се прави в София! Иначе има две три дати в месеца в който идват и по градовете смисъл всеки ден са в някой град така че трябва да видиш примерно дадите за твоя град! Също трябва да видиш кви пари ще ти струва това "удоволствие" ;)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
И в крайна сметка ще излезе, че е по-лесно и ЕВТИНО да си купиш оригинално 2.0 купе и да си го обслужиш наново :)

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
И в крайна сметка ще излезе, че е по-лесно и ЕВТИНО да си купиш оригинално 2.0 купе и да си го обслужиш наново :)

Абсолютно прав си Цанко аз тва се опитвам да кажа само като показвам фактите! А и колко главоболи ще има при тази интервенция, има доста неща който могат да се объркат и то тва малко тва още малко още някой лев и на края като драснеш чертата и :D Приценката си е твоя  ;)

Неактивен wtf

• Напредващ
Да но не разбрах от кой се извършва тоя технотест, и къде да ги видя тея дати?
По принцип бях доста навит на тая процедура но с тея технотестове и истории взех да се замислям. И въпреки че е голяма хамалогия и излиза по-скъпо, може пък да си струва :Р

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
Как така не разбра фирамта е "ТЕХНОТЕСТ АД"  ето ти сайта http://technotest.911.bg/a2/firm.asp?id=4406

Контакт:

Телефон : 02/9739182
FAX: 02/9781186
E-mail: technotest@medicom.bg

Неактивен wtf

• Напредващ
аааааааа ясно, извинявам се леко се обърках..:)