Автор Тема: Цицина на предната гума  (Прочетена 7939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sonse

• Напредващ
  • Публикации: 139
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Кюстендил
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Отг:Цицина на предната гума
« Отговор #20 -: 20-07-2009, 21:46:34 »
@ggbzlle,
На едни зимни гуми имах същия проблем. Жабка от страни на гумата, което е по-дория вариант, от колкото на протектора. Доста я покарах тая гума и то смело. Купих си нови а тези, от които едната беше с жабка, ми ги иска един приятел, защото беше закъсал та без пари му ги дадох. Това, което се случи беше, че при него се спука :omg: Така, че е малко игра на тото

@meriaaan,
Ако трябва да сме точни, той е абсолютно прав.
Няма такава дума, термин или каквото и да било, като: колежка, докторка, професорка и всичко от тоя род :P

Неактивен Doch16v

• Напредващ
  • Публикации: 304
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Плевен
« Отговор #21 -: 21-07-2009, 01:10:24 »
явно това с "цицините" по гумите е някаква мода за в момента, но за всичко тряба да сме благодарни на "прекрастните" ни пътища с безброй препятствия...Така да се похваля и аз имам същият проблем на една от гумите ми незнам от кога е, но карам за сега...На задна лява гума е балона от вътрещната страна и от както го видях, че го има просто поспаднах малко гумата...А инече съм с Мишелин :)
« Последна редакция: 21-07-2009, 01:12:38 от Doch16v »

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
« Отговор #22 -: 21-07-2009, 12:33:15 »
Проблема се решава с тъй наречените подложки, а за да стане като хората с вулканизация.Препоръчително е гумата да се кара задна!

suvaLkata

• Гост
« Отговор #23 -: 21-07-2009, 12:43:15 »
А какви са тея подложки,защото в ИНД ми казаха,че не могат да ми направят такава,трябвало да сменям гумата,но както казах за сега е преместена отзад (лява е) :)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
« Отговор #24 -: 21-07-2009, 12:51:04 »
Представлява една лепенка, която се слага на скъсаното място. Тя НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМА, просто ви прибира цицината. Така или иначе теловече в гумата са скъсани и това става слабо място.

suvaLkata

• Гост
« Отговор #25 -: 21-07-2009, 12:54:46 »
Прав си да.....то не знаеш кога ще ти се спраска гумата,трябва да го направя тва някъде ей тъй колкото да има знаеш ли къде (без ИНД-там ми отказаха)  :)

Неактивен muncho_

• Пристрастен
« Отговор #26 -: 21-07-2009, 13:24:20 »
Направи вулканизация по-добрия вариант е.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #27 -: 21-07-2009, 13:26:13 »
Виж при вулканизацията незнам какво се прави.
Оги иначе знам къде да отидем - Фроста ми беше казал едно място. Просто кажи кога.

Неактивен muncho_

• Пристрастен
« Отговор #28 -: 21-07-2009, 13:30:12 »
Другия вариянт е да отидеш при някой които е компетентен и той да ти каже кое е по-добре.Но ако отидеш при някой който няма машина за вулканизация сигурно ще ти каже, че подложка е по-добре така че отиди в по-оборудван сервиз!

Неактивен Danny_Flirt

• Напредващ
  • Публикации: 206
« Отговор #29 -: 22-07-2009, 11:21:52 »
Съгласен съм,че решението е временно,но за момента е по добре с подложка отколкото с цицина.Вероятността да се спука по лесно сега е по голяма.Аз смених три заради цицини и ми омрузна да купувам само гуми,та ако е задна с подложка не е толкова страшно  :) сега съм я сложил задна лява.Въпреки,че за мен най-добрият и сигорен вариант е да се смени за да знаеш,че можеш да разчиташ 100% на нея.  ;) Като се замисля и аз си летях с по 160-180км.извън градско и дори градско с предна цицина.Което май в случая не е било уместно,понеже един приятел спука предна гума с 120км. в час и колата му стана като смарт.Много неприятна гледка и ситоация.
« Последна редакция: 22-07-2009, 11:24:24 от Danny_Flirt »

suvaLkata

• Гост
« Отговор #30 -: 24-07-2009, 10:03:31 »
Ем...честито..и аз пръснах гума (предна дясна), а уж нищо и нямаше...задната лява беше с цицинка.... :confused: Ходих да зареждам до Лук-а на магистралата,тръгвам и се ускорявам лекичко в аварийната за да се включа на магистралата.....но уви... не Успях !!! Слава Богу,че не стана когато съм вече на магистралата и карам по-бързо,щотоо не знам  :ohno: Вкрайна сметка явно и е имало нещо на гумата за да се пръсне,а джантата ми е направо като наръфана  :shock: :( :confused: И все пак това ще се оправи...уплаших се доста,но важното е, че съм добре и не стана нещо по-лошо  :mighty:
« Последна редакция: 24-07-2009, 10:04:50 от suvaLkata »

Неактивен Danny_Flirt

• Напредващ
  • Публикации: 206
« Отговор #31 -: 29-07-2009, 14:32:59 »
Важното е че на теб ти няма нищо и си добре ;) и най-вече че е станало с бавна скорост.Че като знам приятели какво са правили с колите си в такава ситоация  :whatever: .За това трябва да се внимава повече и да не се подценяват такива проблеми  :yes:

Неактивен Doch16v

• Напредващ
  • Публикации: 304
  • Местожителство: Плевен
« Отговор #32 -: 03-08-2009, 20:56:48 »
Айде и аз да се влюча....така преди няколко дена имах ебати късмета...Както бях споменал малко по-нагоре и аз си имах една бузиЧка на задната гума...Та решавам да тръгна една сутрин за морето към 3ч и какво да видя - въпросната гума леко спаднала...тръгвам аз към единият Шел в Плевен, който е до вкъщи за да видя каква е тази работа като припомпя, но там за мой голям късмет пък нямаше пищов за помпане...от там хайде на другият край на града. Слизам и гледам гумата почти на мекица... Вадя от багажника резервната, понапомпих я аз и я сложих...Но нито знаех каква е що е,здрава ли е/с нея си купих колата, а тя дали и слагана беше/.
Тичам аз на едно място, което беше денонощтно за да залепят спуканата - обаче греда и там...Не работят... И тогава вече дойде момента да рискувам ли без резервна гума или не...Разбирасе тръгнах...стигнах в Бургас и ще я лепя спуканата гума...Майсторчето нахакано, разбирач какво прави що вади извади една вида и един пирон от нея, а бузата се беше отворила...Какво смета и пак какво прави ме уреди с една нова гума....в общи линий съм доволен, че се мотах един час преди да тръгна на дълъг път и да ми се спука....Има ли буза сменяйте :)
« Последна редакция: 03-08-2009, 20:59:18 от Doch16v »

Неактивен spider4o

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 55
« Отговор #33 -: 08-08-2009, 18:03:53 »
Абе понеже си говорите за гуми тука, аз да ви питам какъв размер ключ трябва да си купя, за да мога да отвъртам гумите в случай, че не дай си Боже спукам някъде гума? 19ка или 20ка е? (с оригиналните джанти съм, 5 болта, гуми 205/60 R15)
мерси :)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #34 -: 08-08-2009, 18:07:28 »
Абе понеже си говорите за гуми тука, аз да ви питам какъв размер ключ трябва да си купя, за да мога да отвъртам гумите в случай, че не дай си Боже спукам някъде гума? 19ка или 20ка е? (с оригиналните джанти съм, 5 болта, гуми 205/60 R15)
мерси :)

Първо с 4 болта си  - размера на ключа е 19!

Неактивен spider4o

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 55
« Отговор #35 -: 09-08-2009, 00:50:46 »
Мерси много, още утре ще си купя.
Верно май са 4, толкова мога да броя и аз  :P