Автор Тема: Цицина на предната гума  (Прочетена 7940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ggbzlleTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Малкия
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Цицина на предната гума
« -: 04-03-2009, 17:19:20 »
Колеги вчера се издрънчах на един "нов път" в една нова дупка и сега си имам цицина на предната дясна гума отстрани  :depress: Кво ще ме посъветвате  :mighty:

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Отговор на: Цицина на предната гума
« Отговор #1 -: 04-03-2009, 17:30:30 »
Смяна това е най-доброто решение, ако не сложия отзад за да не стане белята ;) И карай внимателно с нея

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #2 -: 04-03-2009, 17:48:53 »
Хм, въпросът е дали ще успея да намеря същата или ще трябва да сменям и 4 те, което е лошо с оглед на финансовата криза, която удари и мен  :depress:

Неактивен ilian4o

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 96
« Отговор #3 -: 04-03-2009, 17:51:56 »
Според мен е най-добре да я смениш или по-добре ,ако не можеш да я смениш не карай колата,защото аз имах цицина,карах с нея и накрая спуках гума,добре,че не карах много бързо иначе...

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
« Отговор #4 -: 04-03-2009, 18:04:16 »
Хм, въпросът е дали ще успея да намеря същата или ще трябва да сменям и 4 те, което е лошо с оглед на финансовата криза, която удари и мен  :depress:

с какви гуми си ??? Дай и снимка на шарката ;) Може и да измислим нещо, имам две гуми едната е Мишлен другата е Ханкок :)

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
  • Публикации: 811
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
« Отговор #5 -: 04-03-2009, 22:29:59 »
Колега мога да те посъветвам най - искрено да си смениш гумата ... ако трябва да е различна марка / модел от другите , но ... сменяй бързо. Аз ... се направих на гъзар миналата пролет и карах с балон на задна лява гума ( пак беше на предната, но я сложих отзад ), не искам да ти приказвам какво беше като гръмна ...
Не си играй с тва
« Последна редакция: 04-03-2009, 22:33:28 от Svilen Ivanov »

Неактивен bandita_paf

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 68
  • Местожителство: Разград
« Отговор #6 -: 04-03-2009, 22:57:59 »
внимаваи много до смяната на гумата която е задължителна :sorry: :sorry:

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #7 -: 05-03-2009, 10:08:49 »
Dunlop SP Winter Sport M3  195/55 R15 85H . Някой от Варна ако знае от къде мога да се сдобия с 1 брой и горе доло на каква цена, нека пише.
Благодаря предварително  :yes:  :h:

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
« Отговор #8 -: 05-03-2009, 10:51:33 »
Колега, никъде го няма този размер на този модел да се предлага. Накрая влязох дори в сайта на дънлоп (http://www.dunloptires.com) и там няма такъв размер. Или нещо бъркаш или...
Иначе виж http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=89  и  http://kamortires.com/index.php?lang=bg
Винаги могат да ти ги пуснат с поръчка...

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #9 -: 05-03-2009, 12:20:13 »
Хм... ми преписах всичко точно уж  :) http://kamortires.com/tires.php?sap=506519&lang=bg тук и тик http://www.primex-bg.com/site/?page=dunlop_sp_winter_sport_m3 гледам ги имат

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
« Отговор #10 -: 05-03-2009, 12:36:25 »
Колега относно цицината, преди месеци се оказах със същия проблем и с много малко пари в джоба. Имах цицина от вътрешната страна, която е била там с месеци, ама да чукна на дърво нищо не се случи, може би че беше Мишелин... незнам. Та ходих на едно място където оправят цицини, кофтито е че трябва да оставиш гумата 24 часа без да я караш за да хванат лепилата или там квото беше. Мястото е новата гумаджииница срещу Лучано ХЕИ, от другата страна на булеварда, много бързо пипат и е тънкаж.

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #11 -: 05-03-2009, 13:28:11 »
И това е идея... за това че ще оставя гуматата 24 часа не е проблем... притесняваме тънкажа, който често излиза солено  :aha:

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
« Отговор #12 -: 05-03-2009, 13:44:25 »
Можеш просто да пробваш, преди да купуваш нови гуми ;) Беше 10лв ли, 5 лв ли нещо такова не помня, понеже ходих за няколко неща  :P, и аз нагазих в някакви трапове.

Неактивен meriaaan

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 60
  • Двигател: 1.6
« Отговор #13 -: 05-03-2009, 13:54:17 »
Dunlop SP Winter Sport M3  195/55 R15 85H . Някой от Варна ако знае от къде мога да се сдобия с 1 брой и горе доло на каква цена, нека пише.

Здрасти ggbzlle! Имам една хубава и една лоша новина за теб. Хубавата е, че такава гума има - 195/55R15 85H TL SP Winter Sport M3 M+S. Лошата е че е доста скъпа, тъй като Dunlop са висок клас гуми. Аз се занимавам точно с продажба на гуми и джанти и такива гуми имам в момента. Цената и е 225лв. В момента зимните гуми са на разпродажба и можеш да е вземеш на 190лв. Успех!  ;)
« Последна редакция: 05-03-2009, 17:52:46 от chef4o »

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #14 -: 05-03-2009, 15:13:54 »

Здрасти ggbzlle! Имам една хубава и една лоша новина за теб. Хубавата е, че такава гума има - 195/55R15 85H TL SP Winter Sport M3 M+S. Лошата е че е доста скъпа, тъй като Dunlop са висок клас гуми. Аз се занимавам точно с продажба на гуми и джанти и такива гуми имам в момента. Цената и е 225лв. В момента зимните гуми са на разпродажба и можеш да е вземеш на 190лв. Успех!  ;)

Kолега ти си човека  :) точно това е гумата, която търся.... разбрах, че е доста скъпа, но ще трябва да си купя такава или да изхвърля(продам) другите 3, които са чисто нови  :blush: Обмислям вариант да си купя 2 летни, а по нататък още 2 и за другата зима да си купя зимната ?
« Последна редакция: 05-03-2009, 17:53:09 от chef4o »

Неактивен meriaaan

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 60
« Отговор #15 -: 05-03-2009, 16:36:56 »
Нямаш грижи, аз съм тук, така че ако решиш съм насреща! .... и междудругото съм колежка  :cheezy: :P

Неактивен cool

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 82
« Отговор #16 -: 05-03-2009, 16:56:57 »
Не сменяй гумата още, отиди в аспарухово на бившия руски пазар, има вулканизатор, държат го двама братя, ще търсиш Весо, той ще погледне балона и ще ти каже дали ще може да я излекуват, варианта е да се залепи здрава лепенка отвътре, която ще държи скъсаните телове, абе те си знаят как се прави, аз карам с такова не6то на задната гума доста време, все пак гумата ми беше 4исто нова и не ми се хвърляше, но понякога ако балона е много голям не може да стане, в такъв случай ще ти предложат някаква друга гума на добра цена ;)

• Активен новак
  • *
  • Малкия
« Отговор #17 -: 05-03-2009, 17:03:55 »
Нямаш грижи, аз съм тук, така че ако решиш съм насреща! .... и междудругото съм колежка  :cheezy: :P

Благодаря ти !  :) :P Разбрах аз, но след като вече бях отговорил  :omg: Пиши ми на лични някакъв телефон/скайп ако е възможно, на който мога да те открия :)

suvaLkata

• Гост
Отг:Цицина на предната гума
« Отговор #18 -: 08-06-2009, 13:54:00 »
Цъках си из форумчето и случайно попаднх на тази тема :) Аз също имам цицинка на гумата...беше предна лява и дори не знам колко съм карала така,но за сега я преместих отзад....в ИНД-а ми искаха 400 ЕВРО за две гуми :confused: и те дори не са същите като моите,а мен така не ме кефи..като ще е-да е....за това и не ги взех...сега си карам с цицинката отзад,амаа да видим до кога.....

Неактивен Danny_Flirt

• Напредващ
  • Публикации: 206
  • Местожителство: София
Отг:Цицина на предната гума
« Отговор #19 -: 20-07-2009, 20:01:53 »
Ехаааа супер,това с оправянето на балоните е страшно хубаво и може само да ме радва,Аз смених вече три ЧИСТО НОВИ гуми,точно поради този проблем.Но от скоро имам на едната един малък балон.И проблема е конкретно и само от дупките по нашите така красиви улици. Благодаря за съвета.Някой може лид а ми каже само каде се намираше този руски пазар,понеже не мога да се сетя?  :whatever: