Автор Тема: 3ти стоп  (Прочетена 613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен freakgTopic starter

• Напредващ
  • Публикации: 196
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: София-Пазарджик
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
3ти стоп
« -: 06-11-2011, 15:38:17 »
Здравейте колеги, искам да ви попитам, как процедирате ако спре да ви работи 3ти стоп. Имам в предвид, че ако изгори и 1 диод целият спира да свети. Миналата година се получи така и се правих на майстор, смятах съпротивления, сложиш 1 резистор и в крайна сметка стопът светеше, но дори и на тъмно трудно се виждаше. Та после в последствие си купих от 1 колега целият 3ти стоп. Но самата идея всеки път да си взимам нов не ми се харесва. Някой знае ли как мога да го оправя.
Благодаря предварително за помпщта.  ;)

Неактивен vexxx

• Напредващ
  • Публикации: 355
  • Местожителство: Ямбол
Re: 3ти стоп
« Отговор #1 -: 06-11-2011, 21:59:36 »
и на мен 2 пъти ми горя,сменяхме диоди ест не същите ама ставаше,след това пак гореше и накрая си купих 2 или 3 платки с диоди за по някакви си стотинки и ги наместихме вътре залепени са ест,зглобено е и нямам проблеми от тогава вече 1 година и нагоре ;)

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Перник
« Отговор #2 -: 07-11-2011, 17:52:13 »
и на мен 2 пъти ми горя,сменяхме диоди ест не същите ама ставаше,след това пак гореше и накрая си купих 2 или 3 платки с диоди за по някакви си стотинки и ги наместихме вътре залепени са ест,зглобено е и нямам проблеми от тогава вече 1 година и нагоре ;)

Колега, а случайно да имаш снимки, защото и моят не свети.Първо не светеха 3 диода и от време на време премигваха.Разглобих стопа и взех същите квадратни диоди и ги запоих.След около 1 месец погледнах, че изобщо не свети целият стоп.Разглобих го с мисълта, че може нещо да се е разпоило, но уви всичко си е както трябва.Аз знам, че се продават платки примерно с размери 30мм на 80мм.Сега като ти прочетох поста се замислих да взема няколко платки и да изрежа както е самият стоп и да запоя диоди със съпротивления.Имам пистолет за топъл силикон и да ги залепя с него.

Неактивен vexxx

• Напредващ
  • Публикации: 355
  • Местожителство: Ямбол
« Отговор #3 -: 08-11-2011, 13:45:57 »
за съжаление нямам снимки :( един приятел ми го прави но не ми дойде на акъла да снимкам,но всичко е елементарно платки с диодчета 2 или 3 забравих с кабел и се запояват и махаш там има една ламаринка дълга,тя не ти трябва вече и една пласмаска която е върху старите диоди,зглобяваш и всичко е ток :) дано да съм се изразил правилно. УСПЕХ  :h:

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO