Автор Тема: Въпрос относно газов инжекцион  (Прочетена 9244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hsp55

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Бургас
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Re: Въпрос относно газов инжекцион
« Отговор #20 -: 30-12-2011, 16:27:42 »
Ако мога до бъда полезен с информация по темата- от около 4 месеца съм с ГИ Романо /Италия/, 60 литрова бутилка, поставена напречно на надлъжната ос на колата, вкопана в кората на багажника / разстоянието от кората до същинския под е окоро 12 см./,поставена по начин позволяващ на резервната гума да си вади и слага / за целта на подвижния капак на резервната гума лек прави лек срез позволяващ да се повдига нагоре с цел леко изваждане и слагане, изпарителя е под сервото на спирачките / с цел да е постоянно затопен с антифриз/, поставена е и механична система флашлюб / има и електронни/, компютъра на ГИ чрез букса / която има на купетата след 2000 год. ,съжалявам но не мога да си спомня каква беше тя, обменя информация с компа на колата, което прави излишно поставянето на адванспроцесор за предварението, така поне е обяснено в техническата документация на ГИ. Инсталацията е правена в Бургас. Впечатленията ми са ,че няма разлика бензин-газ. Дано съм бил полезен. Ако на някой му е интересно мога направя и изпратя снимки.

Неактивен kalokasa

• Пристрастен
  • Публикации: 790
  • Местожителство: Велико Търново
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
« Отговор #21 -: 30-12-2011, 17:08:12 »
Колега на мен щемие много интересно да снимаш цялата система и за какво иде реч точно ,зада знам ако туря какво да гледам по монтажа и дали всичко са направили каро хората,защот тука в България не следишли какво ти правят по колата се учаква после и доста проблеми,мерси предварително колега.

Неактивен Petrarca

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 58
  • Местожителство: София-Варна
  • Модел: Coupe GK F/L ('05-'06)
« Отговор #22 -: 02-01-2012, 14:55:05 »
Колега ако може да направиш снимки на багажника с бутилката  - живо ме интересува как са го направли.  :strak:

Неактивен georgi_1986

• Напредващ
  • Публикации: 120
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
« Отговор #23 -: 02-01-2012, 18:15:19 »
Колега, моята бутилка е 1:1 като тази на снимката (където е купето). Събира 35 литра, ако желаеш обади се на  телефоните от сайта, работят много качествено. http://www.eurogas-bg.net/hyundai.php

Неактивен Petrarca

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 58
  • Местожителство: София-Варна
  • Модел: Coupe GK F/L ('05-'06)
« Отговор #24 -: 02-01-2012, 23:18:46 »
да друже - аз точно там ходих да разпитам  ( момчетата ми казаха че са правили преди време точно такъв   като моя - предполагам че си бил ти :)  ) обаче нещо много се зачудиха как ще прекарват тръбите от бутилката напред към изпарителя. Трябвало да дупчат дъното, а се притеснявали от двойните аспуси и разни други неща, които чесно казано ме притесниха - не звучаха много убедени в собствените си възможности.
Затова и не съм сложил система още и събирам смелост  ;)

А къде ти изведоха отвора за зареждане - не успявам да го видя на снимките
« Последна редакция: 02-01-2012, 23:20:08 от Petrarca »

Неактивен MAX-a

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: plovdiv
« Отговор #25 -: 03-01-2012, 05:05:03 »
пи4 попринцип варират около тая цена и италянската е една от наи добрите , но като ч слови6 веднага бута6 мо6носта на колата на гас и след известно време и на бензин няма да варви така както е варвяла преди . А ако наистина си ре6ил да слага6 и не ти се дават толкова пари , на на6ите копета мои да се слои и обикновенна гас но задалжително да е италчнска 6тото е ноу по добра излиза около 350 лв. приблизително и вар6и абсолутно са6тата работа както инжекциона . ве4е е изпробвано от нчколко мои причтели и са супер доволни . С 20лв. гас минават средно 150км. ся +  -  зависи от карането .

Неактивен IRIZAR

• Напредващ
  • Публикации: 309
  • Местожителство: Стамболийски
« Отговор #26 -: 03-01-2012, 15:46:33 »
Здравейте колеги  :h: След много мъчителният за плащане бензин, поставих газова...най на края. Ето как се получи, като се има на в предвид, че майсторът си имаше свой тертип на поставяне на бутилките, без много да се заиграва за по естетичен вид.... поради което висях при него през цялото време, и се заех сам с поставянето на огромната 40 литрова бутилка. Изрязах двете части на кората в багажника, при което самата бутилка пропада на долу 12 см и изглежда по малка. Прекарах тръбите зад страничните кори, така че дюзата за зареждане да излезе под капачката на бензиновият резервоар... доста по добре е от грозната дюза поставена някъде по бронята.
Газовата уредба е на MIMGAS, турска някаква, но искам да ви кажа че се държи отлично и почни не усещам разлика...а разхода на газ е с половин литър повече. Цената..на половина от възхвалените италиански, с поставянето. Софтуера на компа позволява поставянето на голям брой точки в графиката за настройка, от което избора за начина по който ще върви колата е лично ваш.
Ето и малко снимки

Неактивен georgi_1986

• Напредващ
  • Публикации: 120
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
« Отговор #27 -: 03-01-2012, 17:47:39 »
да друже - аз точно там ходих да разпитам  ( момчетата ми казаха че са правили преди време точно такъв   като моя - предполагам че си бил ти :)  ) обаче нещо много се зачудиха как ще прекарват тръбите от бутилката напред към изпарителя. Трябвало да дупчат дъното, а се притеснявали от двойните аспуси и разни други неща, които чесно казано ме притесниха - не звучаха много убедени в собствените си възможности.
Затова и не съм сложил система още и събирам смелост  ;)

А къде ти изведоха отвора за зареждане - не успявам да го видя на снимките
Не съм я слагал там, но момчетата са добри. Продупчиха ми бронята, колкото и да не ми се искаше, няма друг вариант.

Неактивен stutsi

• Пристрастен
  • Публикации: 745
  • I.B.U.U. Hools
  • Местожителство: София
« Отговор #28 -: 03-01-2012, 21:29:27 »
Отиди и им плесни по един шамар заради бронята....
Мързяло ги е да сложат планка под бронята и за нея за захванат дюзата  :@
На мен така ми е направена и бронята е непокътната...
По бензиностанциите някаде се мръщат,че трябва да клякат да заредят ,ама аз им тегля по една .Нали за това им се плаща
« Последна редакция: 03-01-2012, 21:31:43 от stutsi »

Неактивен jdru

• Напредващ
  • Публикации: 167
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #29 -: 04-01-2012, 11:23:34 »
На мене ми дупчиха до капачката на резервоара. От ляво на капачката има достатъчно място да се сложи дюзата за зареждане.
Дори приставката (дето се щтрака на нея пистолета който зарежда) не я махам.
Спирам си кат пич на бензиностанцията, зареждам си газ без да развъртам и завъртам нищо.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
« Отговор #30 -: 04-01-2012, 12:40:31 »
И на мен всичко ми е вградено при капачката, малко на косъм идва работата като зареждат ама става :)

Неактивен IRIZAR

• Напредващ
  • Публикации: 309
  • Местожителство: Стамболийски
« Отговор #31 -: 04-01-2012, 18:29:07 »
И на мен всичко ми е вградено при капачката, малко на косъм идва работата като зареждат ама става :)
искам да видя точното място на дюзата....качете снимка. Аз сега всеки път навивам накрайника за зареждане и това малко ме дразни.

Неактивен BeetleJuice

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 54
« Отговор #32 -: 06-01-2012, 19:44:11 »
верно кажете как се слага тази зареждачка на капачака без да се маха накрайника защото аз утре сте си монтирам газов инжекцион и се чудя дали там да го монтирам ... ? мерци предварително

Неактивен BeetleJuice

• Загряващ
  • **
« Отговор #33 -: 07-01-2012, 21:33:51 »
 Още едно купе в софия с нов газов инжекцион :))) скоро сте кача снимки мисля че стана много добре :)))
    :yes:  :h:

Неактивен hsp55

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Местожителство: Бургас
« Отговор #34 -: 09-01-2012, 14:46:29 »
опитвам се да кача снимки ,за да илюстрирам казаното по-горе, но не успявам. предварително прочетох, как става това, изпълнявам всичко точно, но в момента на публикуването ме изхвърля от сайта. някой да даде идея, къде е грешката ? предварително се извинявам, че ви занимавам с проблема.

Неактивен kalokasa

• Пристрастен
  • Публикации: 790
  • Местожителство: Велико Търново
« Отговор #35 -: 09-01-2012, 19:45:47 »
Да нее даса много големи снимките колега не знам защо пък чак да те изхвърля от сайта.

Неактивен BeetleJuice

• Загряващ
  • **
« Отговор #36 -: 09-01-2012, 21:38:06 »
Въпрос скоро си сложих газов инжекцион и всичко си е ок само искам да попитам ако на някой му се е случвало точно на 3000 оборота на 2ра на 3та и на 4та мисля че го прави има едно придърпване и понеже колата ми е 2000 куб рд1 ми смениха инжекционите за газта  от за 2 литров автомобил за 2.2 литров автомобил но пак не се оправи някой има ли идея има ли смисъл да е с тези ижекциони или е по добре с за 2 литров и какъв може да е проблема с това леко придърпване ? мерси предварително :)))

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #37 -: 10-01-2012, 09:04:11 »
При мен тези придърпвания бяха на по-високи обороти и се оказаха от настройките на газовото :)

Неактивен jdru

• Напредващ
  • Публикации: 167
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #38 -: 10-01-2012, 09:06:57 »
Незнам какъв ти е инжекциона (би било добре да кажеш щото всеки е с различен и има различни наблюдения).
Аз лично съм със БРЦ, дърто, много дърто поне 6-7 годишно с японски инжектори Keihin и нямам никакво предърпване колата както си върви на бензин така върви и на газ,т.е. разлика - няма

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #39 -: 10-01-2012, 09:47:37 »
Моето е БРЦ, с Power jet ECU :)