Автор Тема: Проблем с Антифриза  (Прочетена 2432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ILIQNchoTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 27
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Проблем с Антифриза
« -: 04-05-2011, 18:55:02 »
Здравйте колеги."Проблема" е следния-колата Не гори масло.НЕ пуши бяло или черно,нито загрява....обаче след като си влезе в работния режим и покарам известно време след като спра антифриза във разширителния съд започва да бълбука ??? Запалих колата студена изчаках я да позагрее,отворих казанчето на разширителния съд и я форсирах,за да видя дали духа от маркучето-Нищо.Нз симптоми за какво са това и дали е нормално затова реших да пиша. П.С налях течност за прочистване на радиатора,промих цялата охладителна система,налях антифриз-събра около 2,5 литра (по спецификация са 6  :ohno:) и пак същата работа ???  :h:

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Re: Проблем с Антифриза
« Отговор #1 -: 04-05-2011, 22:09:22 »
Газово имаш ли?

• Активен новак
  • *
« Отговор #2 -: 05-05-2011, 09:32:47 »
Да - но не е инжекцион

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #3 -: 05-05-2011, 10:03:33 »
Варианта е някъде да надува или от главата или може да е от газовото.
Аз имах проблем с моята смеси антифриза и газта от изпарителя. Това също е възможно.

Неактивен Filip(M)

• Пристрастен
  • Публикации: 969
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
« Отговор #4 -: 05-05-2011, 19:05:11 »
аз днес ми се случи нещо мн странно за мен . Ходих до Златна панега и на прибиране изведнъж ми светна чек и темпетарурата на колата падна спях , казанчето беше празно сипах вода нищо запалих на място водата си седеше , тръгнах 100 - пак падна , погледна водата беше си ок на фул, странното беше че при изключен климатроник 2рата перка пак се въртеше . реших да карам нямапе как , когато седнах запалих температурата си беше ок , подкарах я и след няма и 5 мин пак падна до минимума .Откачих 80 Км 3 часа и 45 мин . Замалко да забравя колта е с газов инжекцион и става дума за Гк 2002 :)
« Последна редакция: 05-05-2011, 19:06:33 от Filip(M) »

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #5 -: 05-05-2011, 21:16:01 »
Датчика за температурата на антифриза най-вероятно :)
 А може да има и въздух и да не отвавря термостата....

Неактивен Filip(M)

• Пристрастен
« Отговор #6 -: 06-05-2011, 10:38:47 »
Мерси сега ще я карам на диагностика :) и се надявам всичко да си каже  :sorry:

• Активен новак
  • *
« Отговор #7 -: 02-06-2011, 18:38:37 »
Продължавам да си карам така  и нищо не се е променило.Пак  си завира някой път в казанчето-изхвърля малко течност после си доливам в радиатора и така.Отворих казанчето след като изгасих колата (вътре отново вреше и кипеше) и от маркучето духаше горещ въздух ... нз какво означава това но се сещам единствено за гарнитура  :ohno:  Вие как мислите и каква е цената на смяната ? Благодаря Ви  :h:

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #8 -: 02-06-2011, 22:43:15 »
Водна помпа не сме казали досега май, ама най-вероятно си духа отнякъде, я газово я гарнитура на глава. ОРигиналната гарнитура е към 70лв в Колос, може да има и някоя по-евтина другаде. За труд още към 80лв, шлайф 30лв, гарн. клапани 20лв....и още нещо ако излезе...

Неактивен IRIZAR

• Напредващ
  • Публикации: 309
  • Местожителство: Стамболийски
« Отговор #9 -: 02-06-2011, 23:49:07 »
имах подобен проблем.... изчезваше ми антифриза само когато колата загрее добре.... и същото бълбукане в казанчето..... всичко е същото като при теб....всичко се оказа от микроскопичен отвор на радиатора, който при студен двигател дори и не роси....а като загрее изтича и незабелязано се изпарява...и така за около 50 км казанчето ми се изпразва..... а преди това и аз гледах помпата маркучите и какво ли още не....
За това загрей добре двигателя, на място, и на обезветрено място огледай добре радиатора дали няма изпарения.
а да и да не забравя..ако евентуално проблема ти е същия...аз изчистих добре ребрата около дупчицата, така че да остане само тръбичката и я залях добре с поксипол...вече около 10000 км минах от тогава и вс е ок
« Последна редакция: 02-06-2011, 23:52:22 от IRIZAR »

• Активен новак
  • *
« Отговор #10 -: 03-06-2011, 14:42:38 »
Ще проверя и радиатора и пак да питам за тая гарнитура,след като колата е изгасена - маркуча продължава да духа горещ въздух,а ако е гарнитура би трябвадо да духа само докато мотора работи нали ? 

Неактивен Filip(M)

• Пристрастен
« Отговор #11 -: 04-06-2011, 00:35:21 »
моята вече е ок. но след като смених термостата (който го нямаше въобще) сега всичко е Ок .

• Активен новак
  • *
« Отговор #12 -: 04-06-2011, 16:51:43 »
днес я загрях на място.отворих разширителния съд и зачаках,форсирах я няколко пъти и започна да пълни казанчето(течността идваше на пяна,като голяма част от нея вече е вода) и нищо ново ври си вътре църка си по-малко отвън и така.Включи се перката ,но само на климатика (другата не се е включвала никога и нз дали е нормално) и след време спря.Най голямото ми учудване беше когато пуснах парното да духа топло на максимум.Във казана стана ужаст пръскаше като гейзер,а в колата температурата не се промени изобщо(не духаше топло ) и сега вече нямам никакви идей.Ще задам един може би малко тъп въпрос но .. какво може да стане ако продължа да си карам така ???

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #13 -: 06-06-2011, 13:49:24 »
Колега сега говорих с шефа ми той каза следното:
Има няколко варианта, 1 термостата не отваря и върти само малкия кръг, 2- датчика за перката не работи, но не е нормално да не включва перката като стигне определени градуси, 3 - водната помпа може да има изронени зъби и да не върти добре антифриза, 4- може да е издухала гарнитурата на главата. Започва се подред...

• Активен новак
  • *
« Отговор #14 -: 15-06-2011, 13:42:12 »
Благодаря на всички за мненията.Проблемът е решен ел.двигателя на голямата перка беше изгорял и не се вкл. никаква.Всичко е отстранено и дано не ми се налага да пускам скоро тема в този раздел  :h:

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO