Автор Тема: Застраховки Каско/Гражданска отговорност  (Прочетена 8802 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен glarusa

• Напредващ
  • Публикации: 147
  • За тези 10 секунди съм свободен...
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Така за Булстрат мога да изразя мнение и аз. Та за една заведена щета на стойност 180лв (преден прозорец) чаках месец и половина. При изминал месец ходих да проверя всичко ли е наред с щетата, да не би аз да съм объркал нещо при попълването - най-вече на банковата сметка, тъй като всички разплащания вече се извършват по банков път... Получих отговор "Ми нормално, то сега е лято, много отпуски има. Ще дойдат какво те притеснява?"... Е няма такова нещо. И все пак парите дойдоха в целият си размер, но няма такова чакане. Когато дойде ред аз да внасям вноска за каското и закъснея ще се отворят ей такива усти  :wow:
Започвам да се замислям относно дали да си правя каско при положение, че по гражданска отговорност ще чакам почти същото време, а и парите, които дават не са по-малко от каското. За пример мога да дам случка с другата ми кола (94г. производство), която преди 2 години претърпя сериозен сблъсък отпред и седя завита с чаршаф известно време, но получих скромната сума от 1800лв и сега е закърпена подобаващо и мете яко пътищата без оплаквания. На мой близък приятел колата пострада също ужасно отпред, че и отзад. Също по гражданска получи 3300лв (няма да коментирам сглобяването му, защото не струва и сега само проблеми).
За сведение и двете коли получиха обещетение от Виктория.
« Последна редакция: 30-07-2009, 09:10:13 от glarusa »

Неактивен Mickey

• Шаман
  • Упр. съвет
  • Пристрастен
  • *
  • Публикации: 889
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Изрично споменах - ДО 3 ГОДИШНА КОЛА ,каквато е на Огито  :)
А за експертна оценка където и да е...колеги,гледайте да имате познати там,където правите застраховките,че иначе много зависи от настроението на ликвидатора  ;)
« Последна редакция: 31-07-2009, 08:19:44 от Mickey »

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO