Автор Тема: Застраховки Каско/Гражданска отговорност  (Прочетена 8834 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен danny

• Напредващ
  • Публикации: 223
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Добрич/Варна
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
a виктория и дженерали какво мислите за тях  :)

Неактивен Mickey

• Шаман
  • Упр. съвет
  • Пристрастен
  • *
  • Публикации: 889
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Варна
Виктория за гражданска отг-ок,за каско - абсурд.Дженерали уж го хвалят ама... Аз знам,че имаш ли стикерче на ДЗИ или Армеец процента да ти пипнат колата случайни хора е много по-малък,отколкото ако си при някой друг :) това е от мен  :)

И още веднъж да споделя - до сега бях в Левинс и никога повече не искам да имам каквото и да е с тях - абсолютно НЕкоректни -просто гледат да не ти дадат никакви пари,но да взема твоите.Чакам да ми изтече сега след месец каското и директно отивам в ДЗИ.
« Последна редакция: 21-01-2009, 09:53:51 от Mickey »

Неактивен NovakaTopic starter

• Модератор
  • Пристрастен
  • Публикации: 979
  • Insane
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Аз не съм сигурен дали вече има значение с какви стикери си, защото по-малко от месец след като си направих коаското в ДЗИ ми изкъртиха колата, така че... според мен си е чист късмет :) а като стане въпрос за щета ... няма компания която да гледа да ти плати или да ти оправи колата така че да останеш доволен ... а гледат  да минат най-тънко :)

Неактивен ghoul18

• Напредващ
  • Публикации: 208
  • Местожителство: Перник
за стикерите сте парви , въпреки че армейските стикери всяват респект сред бандюгите щото ако барнат после лошо им пише тъй като хората в бандитските среди се знаят и онези от армеец са много силни! иначе за дзи стават ама системата им е доста закостеняла! освен армеец ви препоръчвам интерамерикан за каско! плащат достойно! но все пак армеец са си номер 1!

Неактивен toshkov_pz

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 94
  • Местожителство: Sofiq
ако някой се интересува, правя гражданска отговорност до 2000к.с. включително за 105лв за година към ЛЕВ ИНС. по-евтино просто няма в цяла българия

Неактивен toshkov_pz

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 94
  • Местожителство: Sofiq
Виктория за гражданска отг-ок,за каско - абсурд.Дженерали уж го хвалят ама... Аз знам,че имаш ли стикерче на ДЗИ или Армеец процента да ти пипнат колата случайни хора е много по-малък,отколкото ако си при някой друг :) това е от мен  :)

И още веднъж да споделя - до сега бях в Левинс и никога повече не искам да имам каквото и да е с тях - абсолютно НЕкоректни -просто гледат да не ти дадат никакви пари,но да взема твоите.Чакам да ми изтече сега след месец каското и директно отивам в ДЗИ.

Това за Лев ИНС братле се отнася за абсулютно всички застрахователи. Затова ви казвам правете застраховки само при познати, който после ви гарантират подкрепа при взимането на парите. специално аз КАСКО не правя че не ми се разправя и нямам време, но за гражданската за окръг ПЗ. давам гаранция че всичко ще е наред с плащането. винаги досега са оставали пари от ремонт. та даже и за почерпка после  :beer:

Неактивен Mickey

• Шаман
  • Упр. съвет
  • Пристрастен
  • *
  • Публикации: 889
Добре,БРАТЛЕ (аз малко съм сестричка,ама няма значение ;) ),но мисля,че съвсем ясно съм пояснила,че говоря за КАСКО В ЛЕВИНС :) при ГО нямам наблюдения как стоят нещата при нито една ЗК.Надявам се да не ми се и налага.

Неактивен Delane

• Пристрастен
  • Публикации: 642
  • Хакуна Матата
  • Двигател: друг/other
  • Местожителство: София
  • Модел: друг/other
Български имоти...там поне при мен е оферта.каското ми е 100% и е за 350лв,а разсроченото плащане е 37лв ч-вия път  а после всяка вноска по 32,45 лв...

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
Отг:Обезщетения по Г.О. и КАСКО2
« Отговор #28 -: 05-05-2009, 12:30:12 »
Пич, за мен лично парите за каско са като парите за гуми!!! Тоест адски важно нещо! Не мисля че е правилно да ги наричаш грешни! От гуми и от каско не пестя! Ами в твоя случай си прави каско на вноски. Ще си платиш само първата вноска, която реално ще ти покрие периода през който си в Б-я! При оценка на  колата примерно 7000лв, "грешните" (според теб) пари ще са около 120лв!За съжаление сам виждаш колко ти излиза един такъв ремонт като този в случая!

Слята публикация: 05-05-2009, 00:45:28
От моята катастрофа е ясно какво платиха - тотал 80% от стойността. Това са ЛевИнс (не си правете там).
Сега чакам от ДЗИ парички за дефекти по предна и задна броня! Ще пиша като ми ги дадат.

Цанко незнам дали си спомняш един наш стар спор относно застрахователите в една друга тема! Не е лошо да си я припомниш  ;) ;) ;) ! Айде говори ми пак за Лев Инс!  :verycool:
п.с. Ех модератори, модератори, защо се мислите за вечно прави и разбиращи от всичко!  :omg:  :mighty:  :haha:

В моя случай НЯМАШЕ ЗА КАКВО да се захванат и да не ми платят колега. До последно треперех дали ще си видя парите. Та продължавам да твърдя за ЛевИнс, че са едни от най-смешните на пазара на застраховки.

Край на офтопика - само по темата оттук нататък.

А за вноските на каското - нали ти е ясно, че ако стане нещо ще ти платят като си изплатиш ВСИЧКИТЕ вноски на каското. Така че и това не е вариант, че накрая ще излезе, че има и да дава пари.

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #29 -: 05-05-2009, 12:42:13 »
 :# :# :# C :haha: :haha: :haha:  Цане пич си батенце, ама нали те помолих да не се изказваш неподготвен! Това за вноските СЪВСЕМ  НЕ Е ТАКА, както  казваш!!!! Е да, в компаниите, в които трепериш дали ще ти изплатят обезщетението е така!  :#  А не отдавна ми ги хвалеше точно тия! Както неколкократно казах смисъла е само в правилните компании!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И варианта който посъветвах колегата с маздата е АБСОЛЮТНО осъществим!
Още веднъж ще те помоля като не си наясно с някои неща не давай препоръки, за да не подвеждаш хората!

Слята публикация: [time] 5.05.2009 (вт) 12,48,25 GMT-2[/time]
И няколко думи за вноските! Когато има застрахователно събитие и застрахования има неизплатени премии, те се приспадат от стойността на обезщетението! В случая на пича с маздата ако имаше платена първа вноска, сега при изплашането от страна на застрахователя щаха да му приспаднат дължимите премии, което дори може да го доведе до някаква горница в крайна сметка, а най-малкото щеше да има каско за 1 година!  ;)
Повтарям пак че става въпрос за правилните застрахователни комнпании!
« Последна редакция: 05-05-2009, 12:57:08 от caesar »

Неактивен Zlati

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 12
  • Just ME!!!!!
  • Местожителство: Дупница
Съвети за ГО и Каско компании
« Отговор #30 -: 05-05-2009, 12:49:51 »
аз искам да си направя каско
бихте ли ме посаветвали коя компаниа е най-надеждна

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #31 -: 05-05-2009, 12:50:16 »
За вноските - сега съм на ДЗИ и пак ми отказа да ми изплатят ПРЕДИ да си внеса и последната вноска.

А ЛЕВ ИНС изрично ми казаха, че като си платя последната вноска от 8х лв. ще ми изплатят 80-те %. Защо щом ЛЕВИНС приспадат - на мен ми казаха да си платя....?!

Да ще му ги приспаднат - ама човека не е в БГ през останалите 9 месеца. За какво му е това каско като колата няма да се кара. В крайна сметка по твоята логика излиза, че ще е на нулата. Мисли малко...
« Последна редакция: 05-05-2009, 12:57:51 от caesar »

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #32 -: 05-05-2009, 12:58:34 »
лале братле моля те престани да се излагаш! ГОВОРЯ ЗА ПРАВИЛНИТЕ КОМПАНИИ !!!  Прочети малко литература и специално наблегни на риска, видовете риск и верояността за настъване на застрахователно събитие! Какато и за Закона за големите числа и най-вече Tеория на вероятностите! Ами ако пича имаше тотална щета??? Кво правим бе братчед? Айде недей да влизаш във води който очевидно са ти мътни PLEASE!!!

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #33 -: 05-05-2009, 13:04:20 »
Първо започни с това кои са "правилните компании" ,защото ако не се лъжа каза точно Лев Инс, а аз ти давам личен пример, че те не са такава "компания". Защо трябва да чета тази литература...какво общо има с това дали ЛевИнс плащат или не?! Наскоро един идиот от Мото Пфое ми каза, че шанса да ти изгасне колата докато изпреварваш е колкото да ти падне самолет на главата докато си на летището...
Та разясни на всички кои са правилните компании и защо да си правим там каското, защото досега ми говориш само общи праказки. ТИ като си чел тези закони, теории и тн какво би ни посъветвал?! Защото досега не успя да ме убедиш в нищо...Защото личният опит е над тези неща май?!
Напиши ги тези компании в съседната тема на ZLATI! Човека очаква съвет.
« Последна редакция: 05-05-2009, 16:45:53 от caesar »

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #34 -: 05-05-2009, 13:19:30 »
Е братле ти си некъв уникат заклевам се! Преди известно време в една друга тема ти обяснявах за компаниите който са лидери на пазара, а ти дори каза че съм смешен! Ммм да, аз помня!  А още тогава ти казах че Лев Инс са пълни смешници, но ти пак показваше "компетентност" по темата и ми обясняваше че Лев Инс били, ако не с по-високо, то поне с еднакво качесто на услугите, с компанията която аз препоръчах на всички! За нещастие сега си на коренно различно мнение и казваш че Лев Инс са смешници ( това което аз ти казах преди половин година още)
Хора лидера е един - ЗПАД Армеец АД!
Цане нали си от Варна бе пич! Сключването на застраховка Каско е лично волево излявление! Щом си разбирач прави си Каско където искаш и после трепери дали ще ти изплатят обезщетение и от къде да намериш пари, в лош момент, да изплатиш дължимите си премии!
Хора сигурно има и недоволно от Армеец, но случаите винаги са частни и от нечия неудовлетвореност или слухове НЕ може да се правят генерални изводи за дадена компания! Както всички знаят имидж се гради в дългосрочен план!

Неактивен emo_yankov

• Напредващ
  • Публикации: 201
  • ЕН 9066 ВМ
  • Местожителство: Плевен
Отг:Съвети за ГО и Каско компании
« Отговор #35 -: 05-05-2009, 13:23:34 »
Аз обиколих почти всички застрахователни компании. Но май най ми допаднаха условията на Булинс. Плюс това преди 5 - 6 години имах една катастрофа, жената която ме удари беше застрахована по ГО в Булинс. Платиха доста добра сума, дори беше по голяма от щетите. Та от тогава си имам едно на ум за тях.

Неактивен ghoul18

• Напредващ
« Отговор #36 -: 05-05-2009, 13:51:21 »
първия човек с такова мненеие от 2 години насам! Късметлия си колега!  :yes:

Неактивен cumba35

• Напредващ
  • Публикации: 137
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #37 -: 05-05-2009, 15:22:31 »
колега маи всичко тука е на магия за граждаската отговорност защото поне на мен на старата кола голф 3 ми изплатиха всичко 200 лева а в моргата се чудеха тош акола ли е или кашон толкова беше смачкана колата та всичко на всичко за кола която дадох около 4 хил. взех около 320 лв от застраховката и от моргата като си приспаднах пътна помощ и другите документи за отписшане на колата.таи че дано да не се налага но от гражданската отговорност пари не чакаи.таи че според мен и кам която и агенция да си замисал нулев
« Последна редакция: 05-05-2009, 15:37:10 от cumba35 »

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #38 -: 05-05-2009, 16:46:43 »
Ще се радвам да изкараш логовете, където съм казал, че Лев Инс са "ако не с по-високо, то поне с еднакво качесто на услугите".
« Последна редакция: 05-05-2009, 17:26:30 от caesar »

Неактивен misho3

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Местожителство: Добрич
« Отговор #39 -: 05-05-2009, 16:52:36 »
ДЗИ са номер едно за мен плащтат каквато фактура им донесеш и ваобще не питат