Автор Тема: Отново тема за разход на гориво  (Прочетена 6929 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hi6nika_pzTopic starter

• Напредващ
  • Публикации: 414
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Re: Отново тема за разход на гориво
« Отговор #20 -: 25-11-2010, 22:01:34 »
-Има ли конкретни елементи от чарковете на колата от които зависи разхода.
този въпос е като "Има ли конкретни елементи от чарковете на човешкото тяло" че не мога да пия повече от литър концентрат.
Много са нещата които трябва да се проверят с цел намаляванена разхода, като се започне от това в движение каква е сместа (реално) с която работи колата???

Кажи как (какви) ,не се прави на остроумен. Целта е да помогнеш ,а не да потиш .... ;)

Неактивен toshe

• Напредващ
  • Публикации: 125
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #21 -: 30-11-2010, 19:09:53 »
Първо се проверява дали е здрава генерациата от главата до ламбда сондата ако не е здрава се оправя.Проверява се дали работи ламбда сондата и дали мери вярно. Ако мери вярно се качваш в колата с още единчовек защото иначе е рисковано да катастрофираш и се почва анализ на сместа скоято работи колата. От студено палене единия кара а другия гледа и после на градско (сиреч спри тръгни ) и на извън градско. Ако сместа е много богата се търсят причините ( термодатчик, регулатор на налягане на бензина, дюзи и т.н), ако сместа е добра лошо или проблема е механичен по мотора или е от шофьора.

Неактивен kaloyandivanov

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Местожителство: София
« Отговор #22 -: 01-12-2010, 20:14:41 »
Здравейте, реших и аз да се включа в тази тема
Мойто купе ми гори около 10 - 11 градско, но го карам всяка сутрин в задръстванията на софия и това и оказва негативен ефект :))
иначе ми правиха основен ремонт на двигателя преди 1 месец, така че предполагам повече от това не може да се смъкне много / е зависи де ако отпуснеш педала, ама то така интересно ли е  :# :# :#

а до колкото си спомням извънградско беше към 6.6 - 7

Поздрави

Неактивен IRIZAR

• Напредващ
  • Публикации: 309
  • Местожителство: Стамболийски
« Отговор #23 -: 02-12-2010, 20:54:24 »
аз съм с РД1 1,6 слагам и обикновен 95.... бях на диагностика в хюндай, и ми казаха че вс е ок, а разхода ми е 12 на 100 смесен.... съмнявам се да е в норми.. все пак е малкият мотор...  при мен има бял пушек дори при тихи обороти... и аз бих искал да разбера от къде да започна с проверки за да поправя разхода в рамките на нормалното

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
« Отговор #24 -: 03-12-2010, 01:18:35 »
на мен ми гори 8.6-9/100 на газ извънградско със спортен филтър (не само извънградско де ами смесено 270км извън града с да речем прибавени 20-25км общо в градовете). А на бензин не съм я засичал с точност колко гори ама бая гълта (е 14 чак ме съмнява да ги прави де)
« Последна редакция: 03-12-2010, 01:21:18 от wtf »

• Напредващ
« Отговор #25 -: 03-12-2010, 11:42:56 »
Мерси на Пловдивския Чефо и Силвето ,че ме насилиха да си оправя колата  :cheezy: .Чефо ми каза майстор за газта ,а Силвето да си смена най-после свещите.Резултата е ЗА СЕГА 9л газ на 100км смесено :) Казвам за сега ,защото не е свършила газта :) Но по скоро всичко беше от центровката ,сега по добре работи колата с нови свещи ,но не се оказа причина за разход според мен  :whatever:

IRIZAR колата ти пуши защото гори масло...като за начало смени производителя на маслото! Ако не се оправи трябва да се отваря двигателя, но не е кои знае колко страшно :)

Неактивен freakg

• Напредващ
  • Публикации: 196
  • Местожителство: София-Пазарджик
« Отговор #26 -: 03-12-2010, 12:00:53 »
Мерси на Пловдивския Чефо и Силвето ,че ме насилиха да си оправя колата  :cheezy: .Чефо ми каза майстор за газта

Ако можеш само да споделиш кой е майстора за газста, че май и аз имам нужда от такъв  :P. И без това другата седмица съм в отпуска, ще се прибирам до Пазарджик и ако е там или в Пловдив да го ходя и аз :)
« Последна редакция: 03-12-2010, 12:01:13 от freakg »

Неактивен hyundai3016

• Пристрастен
  • Публикации: 742
  • Бъди на скорост,за да бъдеш в движение....
« Отговор #27 -: 04-12-2010, 12:58:13 »
Мерси на Пловдивския Чефо и Силвето ,че ме насилиха да си оправя колата  :cheezy: .Чефо ми каза майстор за газта ,а Силвето да си смена най-после свещите.Резултата е ЗА СЕГА 9л газ на 100км смесено :) Казвам за сега ,защото не е свършила газта :) Но по скоро всичко беше от центровката
хахаххаахха Ванка,радвам се че,вече разхода ти намаля.... не знам майна,ама съм сигурна че,ако сменяш консумативите си на време колата ти няма да има равна .....хахаххахаха няма да раздухвам тука на колегите колко смени на консумативи е претърпяла колята ти  за 3 год.,че ще те налегнат всички ......хахаххааххаха :*

• Напредващ
« Отговор #28 -: 04-12-2010, 15:35:28 »
Е николко....свещите бяха първи  :cheezy: :cheezy: Силве ае обясни на колегата къде се намира тоя газаджия, че ти ги знаеш повече :)  :beer:

Неактивен 4efo_1912

• Напредващ
  • Публикации: 229
« Отговор #29 -: 05-12-2010, 19:49:17 »
 :h: :#хохооооооо ай земи си тоя разход,Ванка ся остава газта да стане 70 st и всичко ще си дойде на мястото. хахаха

Неактивен himika

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 60
  • Местожителство: Бургас
Re:Отново тема за разход на гориво
« Отговор #30 -: 18-12-2010, 23:39:56 »
Ами смесен разход и до 3000об/мин превключвам. 7/100л.
Много добре батко :yes:,дай-Боже всекиму такъв разход :)

Неактивен emo_yankov

• Напредващ
  • Публикации: 201
  • ЕН 9066 ВМ
  • Местожителство: Плевен
« Отговор #31 -: 26-12-2010, 01:21:18 »
Здравейте, преди седмица ми се случи следното. Една сутрин пътувах за работа и колата взе да прекъсва (имах малко бензин) и помислих, че ми свършва бензина. Минах през една бензиностанция заредих 20 евро (около 16 л. бензин), но колата продължи да прекъсва. След два дни нямах бензин и засякох разхода приблизително 16 л. на 100 км. Помислих че е пробила някоя свещ, но ако е свещ или кабел би трябвало не изгорелия бензин да го гърми в ауспуха. Какъв може да е проблема, аз сам имал проблем с датчика на коляновия вал още в началото като си взех колата, но тогава ми менеше оборотите и гаснеше на тихи обороти, а сега на тихи обороти работи нормално а между 2 и 3 хиляди оборота придърпва много. Дайте идея от какво може да е че не сам в България и тука в сервиза на Hyundai ми искат 60 евро да я включат на компютър. МОЛЯ ПОМАГАИТЕ.

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Местожителство: Перник
« Отговор #32 -: 26-12-2010, 10:58:54 »
Здравейте, преди седмица ми се случи следното. Една сутрин пътувах за работа и колата взе да прекъсва (имах малко бензин) и помислих, че ми свършва бензина. Минах през една бензиностанция заредих 20 евро (около 16 л. бензин), но колата продължи да прекъсва. След два дни нямах бензин и засякох разхода приблизително 16 л. на 100 км. Помислих че е пробила някоя свещ, но ако е свещ или кабел би трябвало не изгорелия бензин да го гърми в ауспуха. Какъв може да е проблема, аз сам имал проблем с датчика на коляновия вал още в началото като си взех колата, но тогава ми менеше оборотите и гаснеше на тихи обороти, а сега на тихи обороти работи нормално а между 2 и 3 хиляди оборота придърпва много. Дайте идея от какво може да е че не сам в България и тука в сервиза на Hyundai ми искат 60 евро да я включат на компютър. МОЛЯ ПОМАГАИТЕ.

Колега от началото си споменал, че си имал малко бензин в резервоара?!Според мен се получава когато имаш вода в резервоара.Понеже водата е на дъното, а бензина над водата за това ти го е правело като си имал малко бензин.Четох в разни форуми и съветват да се източи или изхарчи колкото се може бензина и да се долее примерно около 400мл. спирт за горене и след това най-малко 15л. бензин и самата кола ще изгори водата в резервоара.Поне така доста хора са писали и са ме съветвали и аз да направя профилактично :).

Неактивен emo_yankov

• Напредващ
  • ЕН 9066 ВМ
« Отговор #33 -: 26-12-2010, 11:15:16 »
Да възможно е, но няма логика да вдига разхода на гориво. Да губи мощност да, но да вдигне разхода на гориво. Сега мисля да сменям свещите и да я карам на компютър.

• Напредващ
« Отговор #34 -: 26-12-2010, 16:19:10 »
Да  не е от дюзите,може да е засмукало боклуци.След като си познаваш колата и знаеш ,че си е наред...защо не изпробраш да я изпържиш малко да прочисти и добавка даже и сложи е така за профилактика  :h:

Неактивен emo_yankov

• Напредващ
  • ЕН 9066 ВМ
« Отговор #35 -: 26-12-2010, 22:38:07 »
Ами това може да е, но не съм в България. Не знам от къде да търся добавки.

• Напредващ
« Отговор #36 -: 26-12-2010, 22:46:25 »
Е да няма от къде.В България и в Кауфланд има..да не говорим за метро.Предполагам където и да си има такъв голям магазин с всичко в него ...потърси там  :yes:

Неактивен 1.6fx

• Напредващ
  • Публикации: 170
  • Местожителство: Димитровград
« Отговор #37 -: 27-12-2010, 04:38:20 »
8 - 9 е нормално градско не знам как се ви харчат по 15 да не карате фераритa дявол да го вземе :X

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Местожителство: Перник
« Отговор #38 -: 27-12-2010, 10:48:19 »
8 - 9 е нормално градско не знам как се ви харчат по 15 да не карате фераритa дявол да го вземе :X

Колега според зависи човек как я кара.Ако я вкарва доста често в "лютеницата" даже може повечко да похарчва от 15л. ;)

Неактивен 1.6fx

• Напредващ
  • Публикации: 170
  • Местожителство: Димитровград
« Отговор #39 -: 29-12-2010, 05:39:56 »
ми мойта е 1.6 карам я кротко ма то кво значи кротко зима е по  хладничко  сутринта особено първа втора спираш потегляш палиш гасиш нормално е да харчи повечко но около 9 ми дава ... а извънградско при 90км/ч средна скорост пада под 6 между 5.5 - 6(но пак зависи от терена ако е планински 7 но магистрали, първокласни пътища е около 6) .. при мачкане нормално да качи над 10 но пък като ги мачкате защо се оплаквате че ви харчи ... ше харчи нема къде да иде !