Автор Тема: Не е ли време да помислим за летните гуми?  (Прочетена 7269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен procuratioTopic starter

• Напредващ
  • Публикации: 177
  • Двигател: 1.5L
  • Местожителство: София
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
На мен ми се струва, че темата, започва да се "изродява" и започвам да съжaлявам, че въобще я започнах .... :depress:
Вместо да се "дракате", като ......, дайте да свършим нещо полезно и да споделим информация, която да е полезна за всички......
:aha:

Неактивен d0berman

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Добрич
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
... като казах втора ръка гуми имах в предвид ГОЛЕМИ размери! Едно е 205/50/15 (зимните ми са BFGoodrich 195/55/15 и бяха по 150лв бройката, като това е с намаление за 4бр, а летни KUMHO ECSTA SPT 205/50/15 са малко под 150), а съвсем друго е 205/45/17. Дори и не съм си правил труда да питам за нови, защото най-евтините ще са около 300лв/бр... Spaidy е дал мн ясен пример, къде са 280лв за втора ръка и къде над 1200 за нови ...
« Последна редакция: 21-02-2010, 16:20:55 от d0berman »

• Напредващ
... като казах втора ръка гуми имах в предвид ГОЛЕМИ размери! Едно е 205/50/15 (зимните ми са BFGoodrich 195/55/15 и бяха по 150лв бройката, като това е с намаление за 4бр, а летни KUMHO ECSTA SPT 205/50/15 са малко под 150), а съвсем друго е 205/45/17. Дори и не съм си правил труда да питам за нови, защото най-ефтините ще са около 300лв/бр... Spaidy е дал мн ясен пример, къде са 280лв за втора ръка и къде над 1200 за нови ...

Точно така, колега абсолютно съм съгласен с теб и със Spaidy, в края на краищата - всеки си прави сам сметка какви гуми да си вземе и на какви цени. Аз, също съм дал /по- нагоре/ пример, как можеш да си вземеш много добри гуми /втора ръка/ като съотношение цена-качество.
Сега идеята е да съберем максимално голяма като обем информация, която да ползва всички при избора им на гуми за летния сезон. И затова, ви уведомявам, че в "Диана" тече промоция - 10% намаление за летни гуми.
 Моля, ако скоро някой колега ще ходи до "Диана" да вземе ценови оферти за гуми с размер: 185/65/14, 195/60/14 и 205/50/15 и да я публикува в темата, за което ще му бъда благодарен.

Извън темата, ви уведомявам, че Аутогруп5, в момента правят сериозно намаление на зимни гуми Мишлен и БФ Гуудрич.

Поздрави на всички!  :h:

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
  • Двигател: 1.6
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
И за тези които не са привърженици на гумите 2ра ръка искам да кажа. Когато си купите нови гуми карате ги 1 сезон след това карате зимните и когато дойде време пак да сложите летните гуми примерно те вече веднъж са ползвани и все едно пак имате гуми втора ръка.  :cheezy:

• Напредващ
И за тези които не са привърженици на гумите 2ра ръка искам да кажа. Когато си купите нови гуми карате ги 1 сезон след това карате зимните и когато дойде време пак да сложите летните гуми примерно те вече веднъж са ползвани и все едно пак имате гуми втора ръка.  :cheezy:

Марти, много добре казано  :rofl:

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
До някъде и това е вярно, но поне знам как съм ги експлоатирал.И аз съм ползвал гуми втора ръка и съм си купувал гума с грайфер като нова, а с никакви показатели.Просто някой преди мен си е правил burn out  с тия гуми и след като ги изпекъл и е видял, че вече не държат ги продава.Когато купувате гума втора ръка гледайте кайчука да е по мек, а не твърд и опечен.

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
При burn оut, грайфера на мека гума се топи изключително бързо, а за да изпечеш гума от бърн трябва доста да я подпалиш, което следва че след като има много грайфер значи не е изпечена от бърнове, а ако гумата след бърн се изпече, само 2 по рязки тръгваня и си свалил изпечения калчук защото той е доста твърд и се отделя с лекота просто защото на гумата и трябва много малко газ за да почне да ги върти на сухо. Повечето хора на запад си позволяват всяка година нови гуми да купуват и са доста малко тези които ползват колите си за бърнове. Ако една гума е изпечена и става само за бърн, а в същото време лично аз не бих я хвърлил, а по скоро ще я дам на някое бмв или нисан да ни направи малко шоу.  :cheezy:
« Последна редакция: 22-02-2010, 17:55:36 от Spaidy »

Неактивен jdru

• Напредващ
  • Публикации: 167
  • Местожителство: Пловдив
Много се разводни темата...  ;)
Кво стана с гумите? Хайде казвайте кой от къде и на какви цени си е взел  :)

• Напредващ
До края на февруари има промоция в Радиал - 15% за летни гуми - след това "мандалото лопва"- който взел-взел.

Неактивен glarusa

• Напредващ
  • Публикации: 147
  • За тези 10 секунди съм свободен...
  • Местожителство: Варна
Ровейки се из интернет попаднах на доста голям ценоразпис на гуми за леки автомобили за 2009 година. Не е упоменато дали цените са с включен ДДС или не. Качвам файла, а ето го и линка http://www.vktyres.com/dealers.htm
Надявам се, че съм помогнал.
« Последна редакция: 26-02-2010, 11:25:27 от glarusa »

• Напредващ
Днес ходих до Радиал (София)- до зала "Универсиада" имат  Toyo PROXES CF1 - 205/50/15, цена 139 лв. с ДДС.
В момента правят отстъпка - 10% или иначе казано, крайната цена е 125.10 лв за гума.
Монтажa там също е тънък - днес за 8 лв.(на гума) ми монтираха гумите, заедно с баланс, тежести и вентили.
Работят добре и качествено.
Ако искате, мога да договоря по голяма отстъпка ако се вземе по голямо количество - управителя на този център ми е много добър приятел.
Поздрави на всички и умната на пътя! :) ;) :cheezy:

Неактивен stutsi

• Пристрастен
  • Публикации: 745
  • I.B.U.U. Hools
Ванка аз лично предпочитам русата на пътя ма както и да е :cheezy:
Ти ли беше разправял за някой дето продавал читави гуми втора употреба на прилична цена?
ако можеш някакви кординати.Мен ми трябва същия размер 205-50-15 или 205 -55 15

Неактивен evil

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 46
  • Местожителство: Ливърпул
195/50/R15 на тигър - 82лв с ддс правят ми някаква отстъпка не знам колко е иначе цената

Неактивен stutsi

• Пристрастен
  • Публикации: 745
  • I.B.U.U. Hools
http://obqvi.prodavach.com/avto-moto/drugi-avtomobili/prodava-avtochasti-letni-gumi-tiger-letni-gumi-nokian-2/
Като гледам май си струват толкова,ама сега се сетих ,че съм имал гуми от тази марка и бяха като пластасови

Неактивен jdru

• Напредващ
  • Публикации: 167
  • Местожителство: Пловдив
Аз си взех 4бр Bridgestone Turanza 195/60/14 за 130лв/бр от Диана-та. Страхотна гума, няма мърдане и в най-големия дъжд
« Последна редакция: 30-03-2010, 15:49:56 от jdru »

• Напредващ
Ванка аз лично предпочитам русата на пътя ма както и да е :cheezy:
Ти ли беше разправял за някой дето продавал читави гуми втора употреба на прилична цена?
ако можеш някакви кординати.Мен ми трябва същия размер 205-50-15 или 205 -55 15

Привет Сту! С русата нямаш проблеми на пътя, особенно ако ти се намират излишни 20 кинта  :cheezy:
Аз имам контакт с един момък от Казанлък - продавач на гуми втора употреба - много точно момче. Летните гуми си ги взех от него - изключително запазени 2 бр. Йокохама-С drive  и 2 бр. Бриджстоун - Turanzza ER300. Гумите нямат грешка, ще ти ги покажа на следващата среща.
Той по принцип работи по заявка - казваш му какво ти трябва и ти търси и ти предлага варианти.
Ако искаш, мога да те свържа директно с него, или пък аз да му заявя да търси, и като за мен, гарантирам, ще намери перфектните гуми. Нали се сещаш - личния контакт си е личен... ;)
Казвай, аз съм насреща, с каквото мога ще помогна. И за да не "спамиме" много - давай на ЛС.

Неактивен evil

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 46
  • Местожителство: Ливърпул
http://obqvi.prodavach.com/avto-moto/drugi-avtomobili/prodava-avtochasti-letni-gumi-tiger-letni-gumi-nokian-2/
Като гледам май си струват толкова,ама сега се сетих ,че съм имал гуми от тази марка и бяха като пластасови
за този профил и тези пътища и тези пари са много. Зимата се радвах на хубави зимни докато с не повече от 30км направи дум и отиде на кино :)

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO