Автор Тема: Не е ли време да помислим за летните гуми?  (Прочетена 7275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен procuratioTopic starter

• Напредващ
  • Публикации: 177
  • Двигател: 1.5L
  • Местожителство: София
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
Здравейте колеги!
Зимата вече e към своя край  и пролетта се задава на хоризонта. Според мен, сега е момента да се пазаруват летни гуми на добри цени, защото почти всички големи вериги за продажба на гуми правят промоции и отстъпки. Затова предлагам да започнем дискусия на тази тема и всеки, който има пресни впечатления да сподели: кой и къде прави промоции на летни гуми (по размери и марки). 

Започвам аз:
1. Верига автоцентрове "Радиал" - гуми "Тойо" (оригинални японски) - размер 185/65/14 - модел 350 - 79 лв.; същия размер Proxes C1 (асиметрична шарка) - 98 лв. Препоръчвам ви сервиза до зала Универсиада, управителя на сервиза ми е личен приятел и сега го "обработвам" да стане партньор на клуба, демек - наш чoвек е :yes:

2. Ауто Груп 5 - добри цени за BF Goodrich - 185/65/14 - 88 лв., 185/60/14 - 91 лв. Централния им склад в София - Челопешко шосе 40 е много добре зареден и обслужването е на ниво.
« Последна редакция: 18-02-2010, 00:21:10 от procuratio »

Неактивен Delane

• Пристрастен
  • Публикации: 642
  • Хакуна Матата
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
Ванка добра идейка е тази тема...Аз ти казах че ще мисля за нови 15-ки...и ти взе та ми показа пътя  :yes: :beer: :h:

П.С Ако все пак има хора които са по зле с финансите и нямат възможността за нови гуми мога да предложа такива на смешни цени разбира се  2-ра ръка но в гарантирано добро състояние...За инфо пишете лс...
И все пак новата гума си е нова  :yes:

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
  • Двигател: 2.0
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Не знам кой ти каза за тези промоции и отстъпки, но такова нещо няма :) Дори и през зимата цените на летни гуми които са останали на склад са същите.Единствено се слагат на промоция гуми със стар DOT.

• Напредващ
Не съм съвсем съгласен. Специално в Радиал гумите са с DOT - който започва от средата на 2009 г. и върви "надолу". 

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
Хубаво щом казваш!

Неактивен d0berman

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Местожителство: Добрич
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Според мен особенно при големите цолажи е алтернатива втора ръка гуми. С малко повечко търсене може да се случи на доста добри. В другият форум имаше пост с доста размери и човека (мисля от Варна) бе писал, че гумите са със сравнително нов ДОТ и са без цицини, имаше снимки на грайфер. Жалко, че темата май вече не съществува или поне на мен не ми я отваря, а това бе линка: http://www.hyundai-bg.org/forums/viewtopic.php?f=19&t=4053 . Преди няколко вечери се ровичках и открих тази страница: http://www.gumata.com/

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
  • Двигател: 1.6
http://www.gumata.com/

Хахаах това е на едно съседче сайта. Веско се казва момчето и е супер точен.  ;)

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
  • Публикации: 811
За мен гумата втора употреба си е пълен Таш•к. Аз лично не бих си правил експерименти с единственото нещо, което ме свързва с пътя, та колкото и пари да ми би спестила една употребявана гума.

Въобще немога да разбера що за мислене е това ... дай да си купя кола, че после да се чудя как да и взема гуми ... въобще много изкривена работа.

Все едно да си купя кафе машина, а после да се чудя какво да и сипа вътре, щото нямам пари за кафе, че да може да пусне нещо в чашата ....

Неактивен dalgiaaa

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 12
  • Местожителство: Пловдив
За мен гумата втора употреба си е пълен Таш•к. Аз лично не бих си правил експерименти с единственото нещо, което ме свързва с пътя, та колкото и пари да ми би спестила една употребявана гума.

Въобще немога да разбера що за мислене е това ... дай да си купя кола, че после да се чудя как да и взема гуми ... въобще много изкривена работа.

Все едно да си купя кафе машина, а после да се чудя какво да и сипа вътре, щото нямам пари за кафе, че да може да пусне нещо в чашата ....

прав си колега ама не секи има пара да си земе нови гуми,ти сяка година нови гуми ли си купуваш защото аз немога
« Последна редакция: 19-02-2010, 02:55:50 от Novaka »

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400

Съгласен съм с теб, но донякъде. Наистина новата гума си е най-добре, на стара е доста по-голяма вероятността като влезеш в някоя дупка да излезе балон. Но от друга страна, ако дадеш 180 лв за нова гума и след 1 месец излезе балон ще трябва да я сменяш. А като вземеш втора ръка излиза доста по-тънко. Разбира се че новата гума си е друго, само че тука в нашата мизерна държава нямаме пътища нито за нови коли нито за нови гуми.. и другата година възнамерявам изобщо да не си купувам винетка даже, когато държавата ми направи пътища на които мога да си карам колата спокойно тогава ще им плащам измислените данъци

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
wtf ... разбирам те и за гумите и за винетките и пътищата. Но защо гледаме гуми за по 180 лева ?! Аз примерно знам, че карам Хюндай на 10 години и знам кои са гумите, които мога да си позволя. Не съм слагал Goodyear или Dunlop. Карам с Yokohama / зимни / за 140 лева бройката, а летните ми са Continental за 95 лева бройката.

Като си взема нова / по - нова кола / тогава ще мисля за гуми от 200 лева нагоре и въобще за по - големи джанти, които изискват и по - големи разходи за гуми.

А относно винетката ... много си прав, ама ако я нямам ще плащам глоби / рушвети + ремонти, пък сега като я взема поне ми остава само второто :)

А относно новата гума и балоните ... миналата зима една от Йокохамите ми даде балон, имах гаранция, занесох си я, на другия ден ми я смениха с нова.

Както казах има качествени НОВИ гуми за под 100 лева ... защо употребявана за 50 - 60 лева? За да пише Goodyear на нея ли? Или Michelin Sport незнам си какво ....
« Последна редакция: 18-02-2010, 20:10:29 от Svilen Ivanov »

Неактивен wtf

• Напредващ
Ами колега заради размера, оригиналния ни размер е 205/50/15 който не е никак евти и аз не искам да го сменям с друг понеже не ми харесва как стои на колата :)

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
Не не .... аз карам със същият размер. 205/50/15 и зимни и летни. На тези цени, които казах горе.

Неактивен wtf

• Напредващ
хех и къде го намери тоя Continental 205/50/15 на 95 лв бройката?.. съжалявам ама леко нереално ми се струва, при положение че марки по-назад от тях са по 160 лв бройката и нагоре

• Напредващ
Хора, спокойно, истината както винаги е някъде по средата. Аз, съм на мнение, че чoвек може да си намери гума втора ръка с отлично качество. Веднага давам пример, миналата година края на март си купих чисто нови Клеберки - 195/50/15 от Диана за цена от около 105 лв с ДДС. Лятото ги карах не повечe ot 1500 км., защото Скупи беше "болен" и го "лекувах" почти 2 месеца. Та, оказа се oбаче, чe тези гуми са ми ниски и реших да мина на 14 цола, за да сложа по-високи гуми. Затова пуснах гумите на продажба в нашия форум, като за около 2 месеца никой не им обърна внимание. макар чe накрая им търсих 65 лв. за брой, което за гума с DOT 0309 си мисля че е прилична цена. Накрая едно момчe от Volvo клуб ги взе, барабар с джaнтите и като ги видя в какво състояние са, напрво не повярва на очите си-радваше се като малко дете - то не бяха благодарности, то не беше чудо. Та, мисълта ми е, че ако чoвек търси и си отваря добре очите може да вземе и гуми втора ръка - отлично качество на прилична цена.

За Веско от GUMATA - spaidy e абсолютно прав - Аз също съм се чувал с Веско и той лично ми обеща до 3 седмици да ми достави 2 гуми от реномирана марка с DOT не по -ранен от края на 2008 г. за около 50 лв. броя. За Веско съм чувал и от други хора само добри думи.  Тази година съм решил да слагам 2 втора ръка отзад и 2 нови отпред, пък каквото ще да става.  :#

За ваша информация, добри гуми втора ръка можете да откриете в сайта TUNING.bg, там обърнете внимание на един младеж от Казанлък - todor_82, също много сериозно момче е.

Приятна вечер на всички!

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
wtf, добре ... аз съм седнал тука да си губя времето и да те лъжа колко евтино съм си взел гумите ?!  :omg:

Замисле се, че няма логика ...

Неактивен wtf

• Напредващ
wtf, добре ... аз съм седнал тука да си губя времето и да те лъжа колко евтино съм си взел гумите ?!  :omg:

Замисле се, че няма логика ...

добре де лошо няма. Сега ще ми отговориш ли от КЪДЕ взе континентала и какъв модел е точно :)

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
wtf, аз съм от Плевен. И двата комплекта съм си ги купувал от там, от местен магазин. Не е някоя верига за цяла България или нещо по известно. За Йокохамите съм писал някъде по темите за зимните гуми. Continental - а не го знам като модел, при първо ходене до Плевен ще ги погледна и ще пиша пак.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
За 95лв нова гума 205/50/15 и аз веднага лапам 2! Говоря за маркова, континентал ме устройва!

Неактивен wtf

• Напредващ
wtf, аз съм от Плевен. И двата комплекта съм си ги купувал от там, от местен магазин. Не е някоя верига за цяла България или нещо по известно. За Йокохамите съм писал някъде по темите за зимните гуми. Continental - а не го знам като модел, при първо ходене до Плевен ще ги погледна и ще пиша пак.

Ми колега на мен още не ми се вярва континенталки тоя размер на тая цена :) от "местен магазин". Имам и 15'' и 16'' континенталки и знам как им вървят цените, сигурен ли си че е 205/50? Да не е 195/50? И все пак ако е така аз лично бих ти платил да ми поръчаш такива гуми от Плевен предполагам ще има и други, понеже съм питал на доста места и за нови 205/50/15 континентал цената която казваш за мен лично е абсурдна. Не съм казал че имаш полза да ни лъжеш какви гуми си купил но това за мен е абсурд:)