Автор Тема: Проблем с Хюндай Туксон в гаранция  (Прочетена 3910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neboisa_gocicTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Bulgaria
  • Модел: друг/other
Здравейте колеги,

Обръщам се към Вас, защото имам сериозен проблем с автомобил Хюндай, а също и със самата фирма, дилър на Хюндай за България, и затова искам да уведомя всички Вас за невъзможността да бъде ремонтирана моята кола, въпреки че все още е в гаранция. Моля за съдействие, идеи и решения и ако някой има сходен проблем, моля да се свърже с мен за коментар.

Вече пет години без два месеца плащам редовно лизинговата вноска за моята кола Хюндай Туксон и точно преди изтичането на гаранцията ми се повреди двигателят. Официалният дилър на Хюндай за България Индустриал комерс ЕООД ми нареди да закарам колата до сервиза им, тъй като е в гаранция и там ще я ремонтират за тяхна сметка. Когато направих това, те я отвориха и видяха, че проблемът е голям и започнаха да търсят начин да откажат гаранцията. Намериха го в следното: на два пъти съм надхвърлил километража за смяна на маслото и сега това е причината за отказа на гаранцията, преди тя да е изтекла. В двата случая обаче, когато съм просрочил, аз съм бил извън България и съм уведомил техния сервиз, за да не просроча пробега, който са посочили и дали да направя смяната в чужбина. Техният дилър тогава ми каза да направя смяната при тях, в техния сервиз, когато се върна.

Сега, когато установиха, че двигателят има сериозни повреди, те не искат да ремонтират колата, позовавайки се на тези две просрочвания. Дилърът, който тогава ми каза, че няма да е проблем, сега отрича, а аз нямам нищо писмено от негова страна като доказателство, с изключение на това, че сервизната книжка за поддръжка на автомобила продължава да се води изрядно от тях до този момент. Въпреки това, те отказват да ремонтират колата за тяхна сметка, а аз трябва да поема разходите за ремонта.

Така че питам всички Вас, мои колеги, които карате такива коли, дали е възможно гаранционната книжка да си важи след тези две просрочвания и да не ми откажат да ми вземат пари за скъпоструващите си услуги по поддръжката, а сега, когато трябва да се поправят дефектите, възникнали в гаранционния срок, те ми отказват. Стигнаха дотам, че дори ме заплашват, че ако заведа дело срещу тях, те ще заведат контра дело за вреда срещу тяхното уж голямо име. Възможно ли е да се постъпва така спрямо клиент, който пет години си е плащал редовно и без закъснения лизинга и е имал коректни отношения с тях? Правилно ли е да отказват, когато те трябва да извършат ремонт на коректен и редовно плащащ клиент? Ако сте попадали в подобна ситуация, моля за съвет и помощ всички Вас.

nebojsa_gocic@mail.bg

Неактивен stutsi

• Пристрастен
  • Публикации: 745
  • I.B.U.U. Hools
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Re:Проблем с Хюндай Туксон в гаранция
« Отговор #1 -: 27-01-2010, 13:07:11 »
Колега моят съвет е да се консултираш с адвокат който се занимава с подобни дела,обърни се към комисията за защита на потребителите,а също така не е лошо да потърсиш помощ от разследващ екип на някоя от големите телевизии
това което ти се е случило е много неприятно,лошото е ,че няма доказателство за това което казваш и като цяло закона клони към тяхна полза,ако в гаранцията ти пише пробег на който трябва да влезеш в техен сервиз за смяна на консумативи и т.н. а ти не си го направил гаранцията отпада
За това моят съвет е да потърсиш сензацията с телевизията,така може да се вразумят,защото иначе ще им се получи лоша антиреклама
« Последна редакция: 27-01-2010, 13:08:27 от stutsi »

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
  • Публикации: 811
  • Двигател: друг/other
« Отговор #2 -: 27-01-2010, 14:16:40 »
Напълно съм съгласен с колегата stutsi. Показаването на такива долни постъпки по телевизионни предавания е доста модерно и уж дава ефект. В случай, че не ти се занимава, то се консултирай с добър адвокат, който на базата на документите, които имаш може да ти даде съвет за позицията ти в този случай и вероятностите за развитие на делото. Ако ти каже, че имаш възможност да спечелиш, то тяхното дело не е страшно, защото вероятно ще го загубят.

Успех, каквото и да решиш да правиш !

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
« Отговор #3 -: 27-01-2010, 14:40:45 »
Ами колега, според мен най-просто казано - дали е коректно: не,  дали са в правото си: да. Това че не си бил в страната когато е трябвало да го смениш общо взето тях не ги боли, така или иначе това си е твое задължение да идеш при тях.. лошото в случая е че те са те подвели, а това не знам как можеш да го докажеш..

Неактивен PaBL0

• Напредващ
  • Публикации: 486
    • Vamos Real Madrid
  • Местожителство: Пловдив-Атина-София
« Отговор #4 -: 27-01-2010, 15:40:02 »
Колега в случая ти си нарушил гаранционните условия на автомобила.По закон и според подписаните от теб договори те са си в правото да откажат този ремонт.Най-добре се консултирай с адвокат и се обърни към представителството на Hyundai за Европа.Обясни цялата ситуация с помоща на юрист и изчакай техния отговор едва тогава може да помислиш за завеждане на граждански иск.Също така можеш да се обърнеш към лизинговата компания,която в случая би трябвало да защитава твоите интереси.Предполага,че тя е ИнтерЛийз а вярвай ми те са доста коректни към клиентите си.Мой приятел има СантаФе на изплащане към същата компания и досега винаги са ми оказвали съдействие при спорове с IND,защото и той много често ги има с тях.Това е от мен.И пак казвам доста трудно ще стане.Успех

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
  • Публикации: 1 855
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #5 -: 28-01-2010, 10:28:41 »
Здравей, колега. Първо искам да ти кажа, че не можеш законно да си вземеш нито цент от тях, защото си нарушил гаранционни условия. Това, че е по тяхно "позволение" както стана ясно е на устна договорка. където ти е и грешката според мен.

Съвет към всички, които имат такъв тип отношение: ползвайте само писмена форма на кориспонденция!

Аз вярвам в правотата на твоята позиция и вярвам, че те са те подвели, за съжаление обаче, това нищо не значи. Некоректността им като дилър, сервиз и магазин, общо казано като представител на марката Хюндай е причината да не сме в официални отношения с тях. Отделни хора там са наистина съвестни и готови да помогнат, но като цяло има него много грешно в Хюндай България и Хюндай Европа като цяло! С мъка на сърцето  го казвам това, но още преди много време, при първите ми стъпки да регистрирам клуба се сблъсках и с некомпетенцията на българското представителство, и с незаинтересоваността на европейското такова ( с щаб в Германия).

Ако търсиш някакъв контакт с наистина коректни хора, които да пожелаят да те разберат в Хюндай, се обръщай САМО и единствено към корейците. Обясни им с колко е била забавена смятана (едва ли е било с фатално много км), кажи им каква повреда се е случила, може да не ти помогнат, но поне ще отчетат сигнала ти, за разлика от европейските дебелашки представители, които единствено се интересуват от собствените си задници (БЕЗ извинение).

Единствено можеш да вдигнеш гири в медиите, което обаче също би могло да даде повод на хората от Хюндай България да заведат срещу теб дело за оронване на престижа на марката и да изпатиш... Според мен съвет може да ти даде единствено сериозен адвокат и лично аз не мисля, че ще бъде оптимистичен за голлямо съжаление. Ако можеш да намериш още хора, които са патили от подобно отношение, може би нещата ще седят по друг начин.

Неактивен neboisa_gocicTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Местожителство: Bulgaria
« Отговор #6 -: 28-01-2010, 11:21:44 »
Chef4o, благодаря. Моята идея също е да питам в Корея, защото е ясно, че там си е друго, обаче не мога да открия техни e-mail-и. В официалната им страница нещо не се получава. Който знае някакъв контакт с Корея, моля пишете.

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
« Отговор #7 -: 28-01-2010, 11:57:52 »
http://www.hyundai.com/kr/  Това е корейския сайт, не се оправям много с корейския, но ако успееш да научкаш и да ти изкара страницата с контактите ще е добре.
Съжалявам за случилото се колега, наистина не са коректни тия в ИНД комерс, но и ти самия имаш вина в това и сам го знаеш. Дано всички да се поучат от твоя случай и да разберат, че на празни приказки не трябва да се вярва. Това, че ти си коректен към тях не означава, че и те ще са такива към теб както в случая ти. Сигурен бях, че ако нямаха повод да се заядат с закъснялата ти смяна на маслото и то не един път, а два пъти щяха да поемат щетата ти.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
« Отговор #8 -: 28-01-2010, 12:05:08 »
Чефо има координати на Хюндай Корея. Изчакайте да ви ги каже.

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
  • Публикации: 1 855
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #9 -: 28-01-2010, 12:17:47 »

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
« Отговор #10 -: 01-02-2010, 17:12:08 »
Според мен първо се обърни кум Хюндай България и чак след това към корейци или европейци.Мисля , че ще ти свършат работа.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
« Отговор #11 -: 01-02-2010, 20:33:46 »
Е Хюндай българия е тия които са отказали гаранцията

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
« Отговор #12 -: 03-02-2010, 09:37:54 »
Не е точно така.Гаранцията му е отказана от дилъра не Хюндай за България, който може да са много фирми които да притежават права за продажба, гаранционен и извънгаранционен ремонт на марката.Като казвам Хюндай България имам предвид представителството в България което одобрява гаранции, рекол кампании и контактува с Кореа директно.

Неактивен Mickey

• Шаман
  • Упр. съвет
  • Пристрастен
  • *
  • Публикации: 889
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #13 -: 03-02-2010, 09:41:54 »
Корея  е THE BIG BOSS ... Хюндай България мисля,че са пряко подчинени на друг,нещо за Европа(може и глупости да говоря,но така би трябвало да е-евентуално Hyundai Motor Europe).Да пробва колегата в Хюндай България,но едва ли ще има смисъл ... :depress:

Слята публикация: 10-02-2010, 09:48:05
Как вървят нещата към днешна дата?
« Последна редакция: 10-02-2010, 09:48:05 от Mickey »