Автор Тема: тропане на спирачни апарати  (Прочетена 20789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
  • Двигател: 1.6
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Re:тропане на спирачни апарати
« Отговор #60 -: 23-10-2010, 18:51:10 »
радвам се че почти всички си решиха проблема със спирачните апарати.. всички освен мен  :cheezy: някой ще ме светне ли защо след като сложа нови накладки и след няма и 2 седмици почва да ми тресе волана, явно ми ги убира накриво. Преди тея втулки за които говорите бяха клеясали и изобщо не се движиха, намазахме ги с грес и не мога да преценя дали имаше подобрение понеже накладките бяха сменени доста преди това. А след като ги намазах с грез сега като натискам спирачката колата не спира равномерно а на пресекулки. Чудя се дали да си търся някакви спирачни апарати направо да ги сменя.. Преди мислех че дисковете ми се изкривяват ама сега съм почти сигурен че не ми хваща апарата равномерно.. някой да ми каже прав ли съм и кво да ги правя тея спирачки че ми писна вече моля ви се

едит: освен това, наскоро ми се бяха изпържили от едната страна накладките, и странното е че се бяха скапали само от дясната страна чак дрънчеше на желязо а от другата страна им нямаше почти нищо затова съм почти сигурен че проблема е в десния спирачен апарат.. но може и да не съм прав не знам
« Последна редакция: 23-10-2010, 18:53:01 от wtf »

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Варна
« Отговор #61 -: 23-10-2010, 20:40:40 »
Да не ти задържа апарата и оттам да се получават тези проблеми?
И оттам да ти е изкривило диска?

Неактивен d0berman

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Местожителство: Добрич
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #62 -: 26-10-2010, 11:22:13 »
Края на лятото и аз си ремонтирах предните спирачни апарати, че дрънчаха по грапав асфалт като каруца... За тези, които имат съмнения дали са те проверка се прави като сриташ гумата. Ако се чуе дрънчене е ясна работата... Апаратите посетиха стругар, който направи втулки. Метала не се сещам какъв беше, но ми го препоръчаха като здравина. Важно е след ремонта водачите да влизат и излизат свободно, за да не задържат апаратите, какъвто е май проблема на колегата WTF. Дрънченето идва от вертикален луфт. След интервенцията съм изклиучително доволен. Отападна може би най-дразнещия звук по купелин. Явно това е вроден проблем на RD1 и RD2, но при мен предишния собственик е бил жена и съм 99% сигурен, че кръчето и не е слизало от педела на спирачката. Повечето сигурно сте на ясно, но за тези които не са да кажа, че спирането трябва да се осъществява от двигателната и от крачната спирачка едновременно.

Неактивен wtf

• Напредващ
« Отговор #63 -: 26-10-2010, 15:32:37 »
caesar представа си нямам какво му е наред и даже мисля че не е изкривен диска а просто хваща неравномерно и убира накладките неравномерно.. ама е ясно че нещо не е фред по тея предни спирачни апарати и се чудя дали да ходя да ми правят втулки там както правите или да търся някакви апарати да купя на старо. Най-интересното е, че при мен това тропане за което говорито изобщо го няма..

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Местожителство: Перник
« Отговор #64 -: 26-10-2010, 15:49:25 »
Значи и аз да се включа.И аз преди да сложа тефлонова лента ритах гумата, но не се чуваше от към гумата.Сложих тефлоновата лента и утихна колата, което само по себе си значи, че и с подритване на гумата и да не се чува нищо пак може да е точно от водачите и да има луфт!Колега wtf според мен не си заслужава да се взимат 2-ра употреба спирачни апарати, защото това е една от най-важните инвестиций на колата и пари не трябва да се пестят (лично мнение).Иначе ако нямаш възможност си взема 2-ра употреба спирачен апарат и пробвай дали ще тресе.

Неактивен wtf

• Напредващ
« Отговор #65 -: 29-10-2010, 20:37:41 »
Значи и аз да се включа.И аз преди да сложа тефлонова лента ритах гумата, но не се чуваше от към гумата.Сложих тефлоновата лента и утихна колата, което само по себе си значи, че и с подритване на гумата и да не се чува нищо пак може да е точно от водачите и да има луфт!Колега wtf според мен не си заслужава да се взимат 2-ра употреба спирачни апарати, защото това е една от най-важните инвестиций на колата и пари не трябва да се пестят (лично мнение).Иначе ако нямаш възможност си взема 2-ра употреба спирачен апарат и пробвай дали ще тресе.

Ами ако взимам нови ще трябва да ги поръчвам от представителството на хюндай най-вероятно а там кой знае колко ще са скъпи.. Ако имаш идея от къде да взема читави нови на добра цена може да се възползвам. Освен това не съм наясно къде е проблема но съм убеден че е в спирачните апарати, обаче тва не значи че задължително е от тях..

Неактивен stormi

• Напредващ
« Отговор #66 -: 29-10-2010, 21:12:08 »

Ами ако взимам нови ще трябва да ги поръчвам от представителството на хюндай най-вероятно а там кой знае колко ще са скъпи.. Ако имаш идея от къде да взема читави нови на добра цена може да се възползвам. Освен това не съм наясно къде е проблема но съм убеден че е в спирачните апарати, обаче тва не значи че задължително е от тях..

Колега разглеждал ли си този сайт?Мисля, че не съм объркал кубатурата ти на колата, защото в профила ти това пише.За цена отдолу можеш да изпратиш запитване за даденият артикул!Дано да оправиш в скоро време проблема с потропването.Също така както ти сам спомена може да е от друго нещо и да не е от спирачният апарат.Успех колега :yes:.

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #67 -: 30-10-2010, 14:44:36 »
Колегата Чочо от Варна си поръча спирачни апарати за около 200лв бройката и като дойдоха се оказа, че и те фабрично си тракат и ходиха на стругар....

Неактивен wtf

• Напредващ
« Отговор #68 -: 31-10-2010, 23:11:54 »
ух абе хора, не разбрахте ли че на мен не ми ТРОПАТ апаратите (или поне никога не съм ги чувал да тропат). На мен проблема ми е че ми стягат накриво и не убират накладките равномерно и ми тресе волана. Какво точно трябва да се направи на тоя стругар някой може ли да обясни като за малоумен понеже четах предишните постове ама почти нищо не разбрах, трябва да се искарат буталата/шпилките (не знам как се наричат) дето са с гумички отгоре и да се направят нови на стругар ли? stormi ако реша да си взимам нови със сигурност няма да е от български сайт..
« Последна редакция: 31-10-2010, 23:14:25 от wtf »

Неактивен b0sh0n0v

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 24
  • Местожителство: Габрово
Re: тропане на спирачни апарати
« Отговор #69 -: 12-12-2010, 16:16:01 »
Здравейте колеги, имам същия проблем със апаратите, ходих преди 2 дена да слагам зимните гуми и казах да ми проверят всичко по ходовата част и ми казаха, че всичко е наред, само апаратите дрънчали и казаха,че това било дефект при тези автомобили и при мене решението били уплатняване с някаква специална грес, така че поразпитайте по сервизите, за пари не съм питал !!! Успех

Неактивен stormi

• Напредващ
« Отговор #70 -: 12-12-2010, 23:00:29 »
Здравейте колеги, имам същия проблем със апаратите, ходих преди 2 дена да слагам зимните гуми и казах да ми проверят всичко по ходовата част и ми казаха, че всичко е наред, само апаратите дрънчали и казаха,че това било дефект при тези автомобили и при мене решението били уплатняване с някаква специална грес, така че поразпитайте по сервизите, за пари не съм питал !!! Успех

Колега аз си оправих проблема с тефлонова лента на самият водач намазан с грес и вече около 2 месеца нямам никакви проблеми :).

Неактивен ggplay

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Местожителство: Франция
« Отговор #71 -: 04-01-2011, 22:10:56 »
Здравейте колеги,
Взех си купе 99' лятото и съм изключително доволен. Направих му за няколко месеца 10 000 км без да съм имал какъвто и да било проблем. За съжаление днес ми се появи първият такъв. Значи, по принцип карам колата всеки ден, но преди 2 седмици заминах на почивка за празниците и колата не беше карана 15тина дена. Днес се прибрах, отивам да покарам и още при тръгването започна да се чува едно тропане от задните колела по равен път при ускурение, а когато натисна спирачката хлопането се засилва. Спрях и погледнах задните дискове, които бяха много ръждясали за разлика от предните. Помислих си че като покарам малко ръждата ще падне и всичко ще се оправи, но уви, тропането продължава. Най- странното е, че преди никога не се е случвало, а сега дори и след като не съм я карал се появи. Някой има ли идея на какво може да се дължи това ?

Неактивен V.I.P. Assya

• Пристрастен
  • Публикации: 775
« Отговор #72 -: 05-01-2011, 08:11:56 »
Здравейте колеги,
Взех си купе 99' лятото и съм изключително доволен. Направих му за няколко месеца 10 000 км без да съм имал какъвто и да било проблем. За съжаление днес ми се появи първият такъв. Значи, по принцип карам колата всеки ден, но преди 2 седмици заминах на почивка за празниците и колата не беше карана 15тина дена. Днес се прибрах, отивам да покарам и още при тръгването започна да се чува едно тропане от задните колела по равен път при ускурение, а когато натисна спирачката хлопането се засилва. Спрях и погледнах задните дискове, които бяха много ръждясали за разлика от предните. Помислих си че като покарам малко ръждата ще падне и всичко ще се оправи, но уви, тропането продължава. Най- странното е, че преди никога не се е случвало, а сега дори и след като не съм я карал се появи. Някой има ли идея на какво може да се дължи това ?

Провери накладките :)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #73 -: 05-01-2011, 12:54:03 »
Ако при натискане се усилва, малко вероятно е да е от апаратите или накладките, защото при натискане тропането трябва да спира/намалява. Евентуално може да са тампончетата на стабилизиращата щанга...

Неактивен toshe

• Напредващ
  • Публикации: 125
  • Местожителство: София
« Отговор #74 -: 27-02-2011, 13:25:10 »
Проблема с тропането на апаратите го реших преди около една година.До сега съм споделял с малко хора щото исках да видя дали е ефикасно решението. Купуват се нови водачи 4 бр. от тези с гумичките (долни), и се сменят на два-три чифта накладки.Светна ме продавача в магазина в слатина за което съм изключително благодарен!!!

Неактивен trup4e

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 21
  • MOITO BEB4E
  • Местожителство: Видин
« Отговор #75 -: 19-04-2011, 11:09:39 »
Аз също имах проблем с предните апарати но след прочетеното тук за коетo сам много благодарен свалих водачите и отидох на стругар направи ми нови по 4лв водач сложих ги и мога да кажа че разликата е огромна няма луфт няма дрънчене
  :h: :h: :beer:

Неактивен Михаил Гогов

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 6
  • Местожителство: София
« Отговор #76 -: 22-04-2013, 12:30:00 »
Здравейте,

карам Купето вече 6 години. През това време няколко пъти ми се случи да се разтропа предницата и всеки път си мислех, че са спирачни апарати, но не бяха те. Няколко пъти минах със смяна на тампони и др. консумативи. При последните посещения на сервиз ми казваха, че всичко е ок, а тропането си продължаваше  :) Смених амортисьорите и колата стана като нова. Всъщност дразнещото тропане е идвало от левия преден амортисьор.

Може би и моите спирачни апарати ще се разтропат и се надявам някой да даде телефон, на който да звънна или адрес, на който да закарам колата, за да ги оправят.
« Последна редакция: 22-04-2013, 12:34:49 от Михаил Гогов »

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO