Автор Тема: тропане на спирачни апарати  (Прочетена 19944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен reflexauto

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 4
    • reflexauto
  • Двигател: друг/other
  • Местожителство: Варна
  • Модел: друг/other
Re:тропане на спирачни апарати
« Отговор #20 -: 25-11-2009, 00:44:01 »
За проблема със спирачните апарати мога да кажа ,че можете наистина много време да карате с това тракане и да усилвте музиката ,но когато се износят втулките на плъзгачите на спирачния апарат започват не само да тракат, а и да износват накладките на криво поради неравномерното прибиране на апарата ,което води до изкривяване на дисковете и биенето на волана.Най евтиното решение е два спирачни апарата втора употреба, като ги проверите на ръка дали се прибират леко и (мазно) ,мисля че няма да са много скъпи.

Неактивен hi6nika_pz

• Напредващ
  • Публикации: 414
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
« Отговор #21 -: 25-11-2009, 10:14:42 »
Колега смея да твърдя ,че почти няма Хюндай Купе на които да не му тропат апаратите...говоря разбира се за модели РД1 и 2 ,защото вече са и на годинки :) За това апарати 2 ръка не ми се струва логична покупка ;)

Неактивен reflexauto

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 4
    • reflexauto
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
« Отговор #22 -: 25-11-2009, 22:47:06 »
Цитат
Колега смея да твърдя ,че почти няма Хюндай Купе на които да не му тропат апаратите...говоря разбира се за модели РД1 и 2 ,защото вече са и на годинки  За това апарати 2 ръка не ми се струва логична пок

Просто предложих евтин вариант ;),но който търси намира .

Неактивен THCTopic starter

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #23 -: 27-11-2009, 22:59:10 »
Колеги да си дойдем на темата :)Днес след половин ден,малко,заклинания и доста масло под ноктите,собственоръчно смъкнах спирачните апарати.Занесох ги на стругар,при което се указа,че проблемът ми не е във фтулките,а в захабените шпилки.Човекът ми направи нови и по обратния ред качих апаратите и ефекта е преобразяването на една каруца в рд2-ка.Доста съм доволен от ефекта и от факта,че цялата процедура ми излезе 20 лева.

• Активен новак
  • *
« Отговор #24 -: 27-11-2009, 23:03:43 »
Това със стрелкичката е шпилката.Монтажа и демонтажа стават лесно развиват се точно по 5 болта на апарат.Ето я и самата шпилка.Успех в начинаието :PP :h:

Неактивен hi6nika_pz

• Напредващ
« Отговор #25 -: 22-12-2009, 03:06:09 »
Евала  :mighty: Няма да е лошо на всеки трополясника да го стегнем.То или е шпилката или втулките.Айде хващайте се, не че времето е мн подходящо ама.,..

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: София
« Отговор #26 -: 22-12-2009, 11:53:30 »
Има една подробност, на тази шпилка в прорезите трябва да има гумени уплътнения.Как се справи с този проблем?Или твойте си бяха здрави?

Неактивен ilian4o

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 96
« Отговор #27 -: 22-12-2009, 16:33:35 »
Колеги аз също имам този проблемл.Дадох 140лв за накрайници на апаратити на спирачките,не тропаха 1 месец и след това пак започнаха :depress:.Но сега ще се възползвам от съвета на колегата :yes:.

Неактивен hi6nika_pz

• Напредващ
« Отговор #28 -: 22-12-2009, 17:49:33 »
Само стругар може да свърши работа.Било за шпилки или втулки.Работата е прицизна и просто трябва да се убере луфта м/у двата елемента.Всичко друго е заблуда от сорта да се тъпче грез или да намериш тия части по магазините.Разглабя се,носи се на свестен стругат, убира ти луфта там по къвто начин знае (в моя случай -тефлонови втулки) монтираш си ги и се кефиш :)

• Активен новак
  • *
« Отговор #29 -: 22-12-2009, 22:09:10 »
Има една подробност, на тази шпилка в прорезите трябва да има гумени уплътнения.Как се справи с този проблем?Или твойте си бяха здрави?
Новите са без гумени уплатнения.Засега няма проблем.Надявам се и за в бъдеще да е така

Неактивен KpacuB87

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 51
  • Местожителство: Пловдив/София
« Отговор #30 -: 04-01-2010, 11:04:27 »
Има ли някой от пловдив който е извьршвал тази манипулация ? И ако има моля да ми пише да се видим на по кафенце или биричка да обясни каде как и така нататьк ... Аз черпя  :beer:

Неактивен neda

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 29
« Отговор #31 -: 04-01-2010, 14:55:01 »
Моите също тропат, но няма страшно - затова си карам така

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
« Отговор #32 -: 04-01-2010, 19:24:34 »
Има ли някой от пловдив който е извьршвал тази манипулация ? И ако има моля да ми пише да се видим на по кафенце или биричка да обясни каде как и така нататьк ... Аз черпя  :beer:

Ванката от Пз може да ти помогне той ще е в Пловдив вече, свържи се с него ;)

Неактивен Михаил Гогов

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 6
Карам Купето ми (1998г 1600куб) от 3 години и съм му навъртял 100 000км до момента. Колата ми е перфектна, но започна едно леко, но много дразнещо тракане отпред в дясно, а в сервизите я гледат и навсякъде казват, че всичко е наред по ходовата част.
Месля, че ми трака спирачния апарат!
На някой случвало ли му се е?
Кое е най - изгодното решение на проблема според вас?
Благодаря Ви предвярително.
« Последна редакция: 03-03-2010, 09:43:47 от Mickey »

Неактивен Михаил Гогов

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #34 -: 03-03-2010, 09:59:20 »
Аз съм в София и също имам проблема с тракането на спирачните апарати, но нямам никакво време за собсвеноръчно разглобяване и сглобяване, а нямам и инструменти и гараж, така че някой може ли да ме насочи към някой стругар или сервиз, в който ще спра ще ми отстранят проблема, после ще си платя и ще си тръгна без тракането?

Неактивен WARLOCK

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 62
  • Coupe 1.6 RD1
    • Блог за уеб дизайн и SEO
« Отговор #35 -: 03-05-2010, 19:14:04 »
Колеги аз също имам този проблемл.Дадох 140лв за накрайници на апаратити на спирачките,не тропаха 1 месец и след това пак започнаха :depress:.Но сега ще се възползвам от съвета на колегата :yes:.

Колеги, аз също си купих нови шпилки и ги смених в сервиз (не помня за какви пари, но мога да проверя) и също така за около месец беше тишина и спокойствие, но сега отново съм впрегнал каручката :)

Неактивен IRIZAR

• Напредващ
  • Публикации: 309
  • Местожителство: Стамболийски
« Отговор #36 -: 17-07-2010, 21:03:19 »
при мен е същото....явно 90 от 100 собственика на РД1 го имат този проблем..... щеше да е хубаво ако някой се заеме универсално с този проблем.....ако някои познава добър и не алчен стругар, да поръча една солидна партида от тези щпилки...да определи една добра цена... и да даде кординати....така мисля че много хора биха се възползвали от удобството...отбягвайки обикалянето по стругари, пазарене, чакане, и молитви всичко да е наред..... :P

Неактивен neda

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 29
« Отговор #37 -: 29-07-2010, 16:31:50 »
Хайде измислете нещо с тея спирачни апарати, че мене вече ме е страх да карам по паветата, тракат ужасно, или пък ако има някой сръчен коллега, ние ще си платим или ще почерпим.........

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
« Отговор #38 -: 30-07-2010, 13:07:21 »
Стругар и тефлон....или си купуваш нетракащи спирачни...това са вариантите. Купих си ремонтен комплект за спирачните оригинален, само че и там няма такива втулки.

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
« Отговор #39 -: 30-09-2010, 09:56:35 »
Хайде измислете нещо с тея спирачни апарати, че мене вече ме е страх да карам по паветата, тракат ужасно, или пък ако има някой сръчен коллега, ние ще си платим или ще почерпим.........

То е измислено, само че няма кой да чете ;) Намираш си майстор+  стругар и си ти :)