Автор Тема: Запушени дюзи на инжекциона?!  (Прочетена 8415 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hi6nika_pzTopic starter

• Напредващ
  • Публикации: 414
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
В следствие на газавата уредба,която използвам дюзите занимаха.Колата си пали без проблеми като изпушва и мирише лошо,мога да карам на бензин със слабо ускорение и двигателя работи мн неравномерно и гадно.Няма шанс вече да се продухат със напъване (100%) разбрах го и даже си търся изпускателна система вече  :cheezy:  .Слагах добавка във горивото и пак не стана.Искам да реша този проблем преди зимата,за да съм спокоен че ще си пали.И ако има варианти без сваляне и ултра звук за 100лв казвайте  :omg:

Неактивен muncho_

• Пристрастен
  • Публикации: 769
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: София
Отг:Запушени дюзи на инжекциона?!
« Отговор #1 -: 09-10-2009, 16:38:14 »
Не мисля че има такъв вариянт поне не съм чувал.Ако опреш до ултра звук знам къде има и ще те насоча.

• Напредващ
« Отговор #2 -: 09-10-2009, 16:40:57 »
Колко пари ще излезне според теб,защото в Пз ми искат 100лв (а даже е колега със лантра)

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
« Отговор #3 -: 09-10-2009, 16:42:02 »
Ванка, газ-та няма как да ти запуши дюзите, ако под дюзи имаш предвид инжекторите, газта дори предпазва, но далеч не замърсява, провери за друго естество на проблема.

Неактивен stutsi

• Пристрастен
  • Публикации: 745
  • I.B.U.U. Hools
« Отговор #4 -: 09-10-2009, 17:29:34 »
колега пробвай с газ за горене пропорцията мисля че беше на 10 литра 20 грама газ но не съм много сигурен ако искаш в понеделник ще питам един колега има газ и беше почнало да му става нещо подобно и с газта се оправи тя има почистващ и смазочен ефект

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Почетен член
« Отговор #5 -: 09-10-2009, 18:05:57 »
По принцип в такива ситуации отиваш в Шел-а и сипваш 10-20 килца В-пауър 100, като гледай да не го омешаш много със стария бенз, т.е. отиди на резерва като си. И го изгори с хубава стъпка. Виждал съм много пъти как се продухват инжекторите така, иначе.. другото дето в скайп говорихме, ако не те мързи..

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
« Отговор #6 -: 09-10-2009, 18:49:10 »
Съмнява ме да е от инжекторите, малко или много познавам колата ти Ванка. Според мен търси проблема И другаде.

Има едно спрейче на XENUM което се впръсква в дросела през дупката за въздуха, принципно има ефект АКО е това проблема.
« Последна редакция: 09-10-2009, 18:50:07 от caesar »

• Напредващ
« Отговор #7 -: 09-10-2009, 18:50:30 »
Еми не става с продухване.Точно със В пауър съм и е чист,но не може.По магистралата я надувах-повече от 160 не мога да вдигна и на всичкото отгоре ми се прецака меката връзка и резунансното гърне и сеа дрънча като голф :( Просто мн яко за затлачени :(

Неактивен Delane

• Пристрастен
  • Публикации: 642
  • Хакуна Матата
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
« Отговор #8 -: 09-10-2009, 21:18:59 »
Ванка аз моите ги просухах по много откачен начин...Всички после ме плюха...а не се съмнявам че и тук ще стане така ама не ми дреме...важното е че стана....
Та.....не помня каква беше дозата,но на определени литри бензин се слага чист коресилин....Препоръча ми го един стар майстор  който прави колата на баща ми от много време(още докато са работели като млади в Кремиковци)  :omg: ...та ако не намериш инфо колко е дозата,кажи....аз ще се видя тази седмица с майстора и ще го попитам...
При мен се получи и до сега нямам проблем....
А както казват колегите може и да не са те....съмнява ме да са запушили чак толкоз кораво...Тва да не е карано на цимент с паркетен лак?!?!?!?  :PP
Не ме плюйте много...моля   :sorry:
« Последна редакция: 09-10-2009, 21:20:45 от Delane »

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
« Отговор #9 -: 09-10-2009, 22:56:22 »
Ванка няма начин освен с ултра звук! На първата ми кола (вектрата) ми беше на газ и имах същия проблем. След много ходене по мъките, реших че само ултразвука ще помогне, но така и не го направих защото колата зимата си палеше без проблем на бензин макар и да заглъхва като дам газ и така.

Фросте като се казва запушени се има предвит запекли.  ;) :P

Дани това с кореселина е ебати простотията защото брат каквото и количество да сложиш, кореселина разяжда пластмаси и гуми.
Пробвай в един буркан да сложиш едно парче гума и го напълни с кореселин толкова, че да го покрие и го остави цяла нощ. На сутринта няма да има гумичка в буркана.  ;)

• Напредващ
« Отговор #10 -: 10-10-2009, 00:19:05 »
То и моята си пали,ама тва пък не е живот :( някой да ти се пери и да знам че мога да го издухам.... и да не мога  :blush: Явно тука нещата са по финни,при стария нисан примера с няколко изпъвания и се оправяше  :P ама тая не иска .Друго просто не знам какво може да е.Хем работи неравномерно,хем няма ряз,хем все едно някои цилиндър го няма,а на газ не можеш да я чуеш че работи  :hater:
1.Елиминирам свещи-нямаше да върви и на газ
2.Кабели-щеше да "гърми" на газ,пък и съм ги сменял на скоро

Колебанията са ми горивен филтър и дюзи.Горивния не съм го сменял.Искам пак да спомена,че преди известно време ту ги правеше мизерийте ,ту вървеше като луда...много се усъмних,че няма приток на бензин,но сега пък с тая неравномерна работа на двигателя и изпушването при палене ...вече не знам.

Неактивен Svilen Ivanov

• Пристрастен
  • Публикации: 811
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
« Отговор #11 -: 10-10-2009, 02:50:13 »
В следствие на газавата уредба,която използвам дюзите занимаха.Колата си пали без проблеми като изпушва и мирише лошо,мога да карам на бензин със слабо ускорение и двигателя работи мн неравномерно и гадно.Няма шанс вече да се продухат със напъване (100%) разбрах го и даже си търся изпускателна система вече  :cheezy:  .Слагах добавка във горивото и пак не стана.Искам да реша този проблем преди зимата,за да съм спокоен че ще си пали.И ако има варианти без сваляне и ултра звук за 100лв казвайте  :omg:

Хахахаха Ванка "колега" ли си ми вече  :P

Не се занимавай с глупсоти и не си губи времето! Помниш как беше мойта в Гърция  :@

Бях с нови свещи и кабели. След това смених горивният филтър, слагах бензин с високо октаново число, после добавки .... к*рец бате

Само ултразвука оправя нещата. Вервай ми, де викаше Царя, знаеш поне, че съм минал по тоя път  :P

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
« Отговор #12 -: 10-10-2009, 10:43:40 »
Не знам дали е същото но преди видях същия проблем само че не на такава кола, понеже изобщо не я караше на бензин и дюзите се запушиха. Прочистиха ги с някакво устройство не знам как се казва, струваше около 130лв и се оправи :) Като преди това ходихме в няколко други сервиза, и никой нямаше конкретен отговор от какво може да е - само увъртаха. Отиди при хора които знаеш че си разбират от работата.. и когато си с газово колата трябва да се кара отвреме навреме на бензин за да не се получава тоя проблем (поне в случая за който говоря от това се беше получило) :)
« Последна редакция: 10-10-2009, 10:44:22 от wtf »

• Напредващ
« Отговор #13 -: 10-10-2009, 11:06:11 »
Свилене та то и аз съм от бая време така  :) Но щом потрърждаваш,че няма да е друго..аз затва пуснах темата повече хора да си кажат мнението.Всичко друго си ми е наред,Ако се опарича някога ще я оправя...сега е криза :)

ПС:Цанко ти кажи тоя спрей където викаш,пък дано помогне :)   :beer:

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #14 -: 10-10-2009, 12:42:54 »
Xenum - Intake Power Cleaner Spray - кондиционер - препарат за бензинова горивна система
500 ml 16,90

Аз съм виждал изкарани дюзи на рено, затлачени с боклуци, напръскани с този спрей да се разлагат и след 20сек да блестят :)
Доколко ще помогне в твоя случай - незнам

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Почетен член
« Отговор #15 -: 10-10-2009, 13:57:58 »
Ами Ванка, сега се събуждам и чета, значи от тов което разбирам не си свалял инжекторите. Възможно е да имаш някой заминал, т.е. пукнал, сцепен, има едни гумички дето заминават с годинките и ... резултата е това което казваш. Възможно е, предвид че продухванки не помагат  :P, сменят се директно, не се отремонтират, не са скъпи.

П.П. Спайди, газовото може да доведе до ред проблеми, но в никакъв случай да замърси нещо по колата.           

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
« Отговор #16 -: 10-10-2009, 19:03:12 »
Фросте то не замърсява бе човек. Просто когато не ги ползваш те запичат с времето. Не знам как да ти го обясня при положение, че не си имал тоя проблем.

Иначе Фросте ако беше пукната дюзата или ако и има нещо друго тя въобще няма да иска да впръсква ами ще капе и колата просто ще харчи повече и няма да има динамичност, иначе пак ще работи гладко.

Ванка, това ти е проблема няма смисъл да се измъчваш с мисли какво може да ти е. Имал съм го, патил съм, казвам ти какво мисля. Ако искаш свали си дюзите и пробвай със спрей, но се съмнявам да стане нещо.

• Напредващ
« Отговор #17 -: 11-10-2009, 01:10:10 »
Мерси,поне мои хора да ми кажат, че така мислят  :h: Тия дни ще пробвам с на Цанко спрея,ако намеря кои да го впръска,че аз не знам къде  :cheezy:  :omg:

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Почетен член
« Отговор #18 -: 11-10-2009, 02:53:14 »
Нали ти обесних бе Ванка  :omg: уффффф, питай Цанко и той да ти обеснява, споко, не е страшно, не боли и не цапа с кръв  :cheezy: :P

• Напредващ
« Отговор #19 -: 11-10-2009, 09:49:57 »
Е ти ми обясни,ама е друго като си го правил.По твоито обяснение-свалям тръбата на въздушния филтър и си пръскам вътре като през тва време някои дава газ?!

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #20 -: 11-10-2009, 10:31:07 »
Точно така Ванка!
То на опаковката пише колко се впръсква, мисля че беше 1/3 или 1/4 от спрея! След това правиш една обиколка 2-3-5км, не се плаши ако се държи странно, това е докато изчисти боклуците!

Неактивен muncho_

• Пристрастен
« Отговор #21 -: 12-10-2009, 16:34:30 »
Абе хора какви ги говорите?Как става това да пръскаш в дросела и да се почистят дюзите.Помислете малко!

За да се почистят то това почистващо нещо трябва да мине през дюзите не покрай тях.

Моето мнение е, че без ултра звук нищо няма да стане.Добавките в горивото ще подпомогнат за още по голямо затлачване, тъй като ще прочистят буклука от резервоара и горивните маркучи и ще го закара познайте къде (в дюзите).Успех!! :yes:
« Последна редакция: 12-10-2009, 16:35:06 от muncho_ »

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
« Отговор #22 -: 12-10-2009, 19:13:54 »
Дросела няма нищо общо с дюзите, освен че смесва въздуха с бензина в цилиндрите.  :cheezy:

Неактивен muncho_

• Пристрастен
« Отговор #23 -: 13-10-2009, 12:01:40 »
Дросела няма нищо общо с дюзите, освен че смесва въздуха с бензина в цилиндрите.  :cheezy:

Именно това имам в предвид!

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO
Re: Запушени дюзи на инжекциона?!
« Отговор #25 -: 26-10-2018, 20:13:23 »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comkinozones.rulaserlens.rumedinfobooks.rump3lists.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.ru
neatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ru
qualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.ru
salestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.ru
tenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.ru
kaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.ru
kleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.ru
lacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
landingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rufactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.ru
galvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ru
haemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ru
haphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ru
heatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru

Неактивен variah2

• Изпушил
« Отговор #26 -: 26-10-2018, 20:15:36 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

Неактивен variah2

• Изпушил
« Отговор #27 -: 26-10-2018, 20:17:49 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт

Неактивен variah2

• Изпушил