Автор Тема: Крушки за осветление на таблото  (Прочетена 9125 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен freakg

• Напредващ
  • Публикации: 196
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: София-Пазарджик
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Re:Крушки за осветление на таблото
« Отговор #20 -: 17-07-2010, 21:07:29 »
Еми то аз ги смених всичките, за таблото си взех готови, продават се по магазините Т10 направо с чашката, а всички останали са обикновен диод + съпротивление. Цялото табло ми свети бяло сега... т.е малко бие на синкаво, но е яко- поне мен си ме кефи  :P

Неактивен LanShot

• Пристрастен
  • Публикации: 569
  • ЛанШота ти ;]
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
« Отговор #21 -: 20-07-2010, 14:42:22 »
Моето табло също е такова :) И на мен ми харесва как седи по принцип... стига само "синьо" :)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Двигател: 2.0
« Отговор #22 -: 20-07-2010, 22:16:01 »
Не това е темата където това трябва да стане! ИМА снимки на таблото на Ланшота!!!
МИСЛИ, ЧЕТИ и ТОГАВА ПИШИ КОЛЕГА!!! Писна ми да ходя с метлата след всеки твой пост!!! Евала за ентусиазма, но .....

Неактивен himika

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 60
  • Местожителство: Бургас
« Отговор #23 -: 23-07-2010, 11:28:27 »
а някой да знае нещо за крушките на фаровете,че мноо слабо ми светят късите,а дългите са забити на една страна  :whatever: ;как ли не ги регулирвах и пак си светят като фасунки  :depress:

Неактивен stormi

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Hyundai Coupe RD2 2.0 16v 139hp
  • Местожителство: Перник
« Отговор #24 -: 23-07-2010, 11:43:51 »
а някой да знае нещо за крушките на фаровете,че мноо слабо ми светят късите,а дългите са забити на една страна  :whatever: ;как ли не ги регулирвах и пак си светят като фасунки  :depress:

Колега принципно може да е от много неща!Аз първо бих проверил дали крушките са правилно поставени, че по някога не лягат както трябва и тогава осветеността е драстично по-малка.Ако всичко е наред пробвай да смениш крушките.Ако и тогава не стане, аз бих отворил фаровете да почистя или да дам на Евертлак да ми рециклират рефлекторите обаче свалянето на стъклото е много рисковано.Аз доста пъти ги свалях на старата си кола и вече имам тренинг :P.Също така защо не отидеш да ти регулират фаровете?
« Последна редакция: 29-08-2010, 21:41:21 от stormi »

Неактивен himika

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 60
  • Местожителство: Бургас
« Отговор #25 -: 23-07-2010, 16:56:24 »
ами снощи ги проверявах за местолежането,то няма как да се разместят понеже са фиксирани,а мноо ме самнява да не би рефлекторите да са заминали и какъв е тоя Евертлак за регулиране ? А може и крушките да са калпави- гледам,че и на двата фара са различни марки иначе по ампераж са еднакви 55

Неактивен stormi

• Напредващ
« Отговор #26 -: 23-07-2010, 17:50:00 »
ами снощи ги проверявах за местолежането,то няма как да се разместят понеже са фиксирани,а мноо ме самнява да не би рефлекторите да са заминали и какъв е тоя Евертлак за регулиране ? А може и крушките да са калпави- гледам,че и на двата фара са различни марки иначе по ампераж са еднакви 55

Еми колега вземи други крушки.Може от тях да е.Ако пак е същото тогава ще му мисилме.Иначе за Евертлак това е фирма в сферата на лакирането и покритието на пластмасови и метални детайли.Виж на тоя линк цък надолу по страницата с какво се занимават.Много хора са използвали услугите им и са много доволни.Ето ти направо линк с рециклиран рефлектор цък и цък.Това може да е решение да се прави при тях рефлекторите ако те са заминали.Според мен това е крайната мерка.Иначе виж ако може да се оправи като смениш крушките.

P.S.: Надявам се по-горните линкове да не се считат като реклама!

Неактивен LanShot

• Пристрастен
  • Публикации: 569
  • ЛанШота ти ;]
« Отговор #27 -: 23-07-2010, 23:35:16 »
Надали рефлекторите ще са заминали ако не е отварян фара да е правено нещо по него. Другото което е колега .. доста хора (да не кажа всички) имаме подобен проблем със фаровете .. просто не съм видял 1 хюндай който има симетрично светещи къси и дълги фарове , така че не се плаши.. Виж в зависимост от това на каде ти бият можеш да шибнеш на фаровете по една шаибичка .. да не е много голяма , но ако искаш пробвай 2-3 мм .. просто я използвай за повдигане на фара , като я сложиш (предполагам) от долната страна на 4-те болта с които ти се държат фаровете .. за да повдигнеш самият фар нагоре .. вече ти си прецени от вътрешна или външна страна .. Не си измислям , аз съм го пробвал .. имах супер фарове след тази манипулация .. късите ми станаха като дългите преди , а дългите светеха като прожектори :) .. От опит глава не боли .. имаш 10-15 мин работа да опиташ . Сподели дали е станало ако решиш да пробваш ..  :h:

П.С. Само да добавя че не е мястото за фаровете тук .. това е тема за крушки по таблото .. Съжалявам и за поста си , не го видях по рано . Цанко пак ще мете след нас  :omg:
« Последна редакция: 23-07-2010, 23:36:43 от LanShot »

Неактивен stormi

• Напредващ
« Отговор #28 -: 24-07-2010, 09:40:37 »
Надали рефлекторите ще са заминали ако не е отварян фара да е правено нещо по него. Другото което е колега .. доста хора (да не кажа всички) имаме подобен проблем със фаровете .. просто не съм видял 1 хюндай който има симетрично светещи къси и дълги фарове , така че не се плаши.. Виж в зависимост от това на каде ти бият можеш да шибнеш на фаровете по една шаибичка .. да не е много голяма , но ако искаш пробвай 2-3 мм .. просто я използвай за повдигане на фара , като я сложиш (предполагам) от долната страна на 4-те болта с които ти се държат фаровете .. за да повдигнеш самият фар нагоре .. вече ти си прецени от вътрешна или външна страна .. Не си измислям , аз съм го пробвал .. имах супер фарове след тази манипулация .. късите ми станаха като дългите преди , а дългите светеха като прожектори :) .. От опит глава не боли .. имаш 10-15 мин работа да опиташ . Сподели дали е станало ако решиш да пробваш ..  :h:

П.С. Само да добавя че не е мястото за фаровете тук .. това е тема за крушки по таблото .. Съжалявам и за поста си , не го видях по рано . Цанко пак ще мете след нас  :omg:

Веднага отгоравям и аз.Рефлекторите си "заминават" с времето като пожълтее рефлектора точно покрай крушката и дори в по-лоши моменти става черен или дори се е олюпило покритието.Повярвай ми доста фарове съм отварял и какви ли не гледки съм видял.Колегата nass666 знае най-добре като отворихме неговите фарове за профилактика с дестилирана вода какви му бяха рефлекторите!Също така се получава като се слагат по-силни крушки, което е противопоказно поради простата причина, че повече топлина отделя самата крушка отпред и направо се люпи покритието на рефлектора.Също така инсталацията не е направена за толкова мощни крушки и може някое копче да стопи и дори в много случай замирисва на кабел още в началото, но това е друга тема.Ето ще предоставя две снимки на току що свалени рефлектори без да са почиствани и на другата снимка вече рециклирани от тази фирма по-горе дето съм споменал.На първата снимка съм отбелязал мястото където много ясно се вижда, че рефлектора е почернял и го няма покритието.Тези фарове не бяха отваряни до тогава.Също така да споделя, че са от Фиат и са на един колега от Фиат форума и дано да няма нищо на против, че ги качвам тук.

Също така има и голямото значение колко прах се е наслоил на рефлектора.Мойте на старата кола бяха хванали доста прах и след почистването "прогледнах" в буквалният смисъл!

Другото което е колега .. доста хора (да не кажа всички) имаме подобен проблем със фаровете .. просто не съм видял 1 хюндай който има симетрично светещи къси и дълги фарове , така че не се плаши..

На моят Хюндай и късите и дългите си светят където трябва.Дори и снимки мога да направя за да оспоря тази теза.Дългите като пусна светят в една точка напред и много добре осветяват пътя дори и с халогенни крушки.Според мен няма ли да е по-добре да се регулират дългите като се разхлаби фасунката дето се закрепя крушката.И така може да се регулират ако светят в страни примерно от късите ;).Поне аз така бях направил на старата ми кола, защото единият светеше по-ниско от другият и не осветяваше добре.

P.S.: Господата модетатори наистина ще трябва да се включат :blush:.Иначе колега LanShot да не си помислиш, че се заяждам с по-горният си пост.Просто изказвам личното си мнение и опит :)

Неактивен ludata_monahinq

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 4
  • Местожителство: Sofia
  • Модел: друг/other
« Отговор #29 -: 07-08-2010, 20:00:00 »
А тези малките имат ли си все пак някакъв номер или име по които да ги търся преди да разглобя таблото?

Неактивен WARLOCK

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 62
  • Coupe 1.6 RD1
    • Блог за уеб дизайн и SEO
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #30 -: 09-08-2010, 15:11:52 »
Ами колегите вече ти казаха - малките са Т6.5, а големите са Т10.
Аз в събота си разглобявах таблото, че не ми светеха тези на врътките, които са двете Т6.5, но не успях да си намеря спешно нови, за да ги сменя, че не бях и в Пловдив. Обаче понеже не ми се отваряше втори път, хванах две запалки с бели диоди ф5, хакнах им едно съпротивление R820, добавих един кондензатор 470uF, един изправителен диод и сега светят супер готино (леко синкаво, но принципно бяло) и като спра осветлението гаснат бавно като часовника. За колегите, които ще ме подгонят - зная, че се слага отделно съпротивление на всеки диод заради разликата в pn-прехода, но нямах повече подръчни материали, а и без това съм намислил смяна на всички крушки с диоди с регулиране на осветеността и таймер, та това е временно, колкото да си затворя таблото светещо  :roll:

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO
Re: Крушки за осветление на таблото
« Отговор #32 -: 19-10-2018, 19:31:58 »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comkinozones.rulaserlens.rumedinfobooks.rump3lists.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.ru
neatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ru
qualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.ru
salestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.ru
tenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.ru
kaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.ru
kleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.ru
lacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
landingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rufactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.ru
galvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ru
haemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ru
haphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ru
heatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru

Неактивен variah2

• Изпушил
« Отговор #33 -: 19-10-2018, 19:34:12 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

Неактивен variah2

• Изпушил
« Отговор #34 -: 19-10-2018, 19:36:25 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт

Неактивен variah2

• Изпушил