Автор Тема: Информация за Hyundai Coupe нужна преди покупка!!!  (Прочетена 48326 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Златко

• Напредващ
  • Публикации: 226
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Видин
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
Re:Моля за съвет
« Отговор #100 -: 14-02-2010, 02:34:48 »
aко искаш в темата продава хюндай купе- погледни моето, че го продавам спешно  :yes:

Неактивен Brigov

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 3
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: sofia
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
Здравейте. Четох темата, но повечето съвети в нея са за РД1 и РД2, а аз си харесах следващия модел - ГК мисля че се води.
Та какво може да ме посъветвате специално за покупката му? Някакви фабрични дефекти и нещо от сорта?
Отделно колко струва смяна на консумативи? Както и дали ще може да се намери спортно окачване за него? :)
Благодя предварително.

Неактивен georgi_1986

• Напредващ
  • Публикации: 120
Здравейте. Четох темата, но повечето съвети в нея са за РД1 и РД2, а аз си харесах следващия модел - ГК мисля че се води.
Та какво може да ме посъветвате специално за покупката му? Някакви фабрични дефекти и нещо от сорта?
Отделно колко струва смяна на консумативи? Както и дали ще може да се намери спортно окачване за него? :)
Благодя предварително.
700лв. му са смяната на консумативи, за другото което питаш незнам :)

Неактивен Brigov

• Активен новак
  • *
Значи да не се притеснявам че е скъпо :)
А двигателите как са? 1.6 много ли му е малък?
Кой е по-сполучливият?

Неактивен georgi_1986

• Напредващ
  • Публикации: 120
Значи да не се притеснявам че е скъпо :)
А двигателите как са? 1.6 много ли му е малък?
Кой е по-сполучливият?
купето е тежко и даже като се напални колата с багаж и хора и 2000 кубиковия двигател му е малак, пък какво да кажем за 1600  :whatever:

Неактивен Brigov

• Активен новак
  • *
Благодаря колега.
Предстои ми покупка на кола след празниците и се чудя между това купе и опел астра бертоне 2.0 турбо, което и голяма машина. Просто купето е по-красиво, но тази астра е сполучлив модел като цяло и незнам кое от двете е по-надеждно от към чупене :)
Ще падне обикаляне из нашата скъпа страна май :)

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Аз ако бях, взимам бертоне, но не турбо, а 2.2. Страхотен мотор с много развитие,  ;)

Неактивен Revan_

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Модел: друг/other
Савет при смяна на автомобил.
« Отговор #107 -: 12-04-2010, 16:48:22 »
Здравейте колеги,
 Преди една година си взех автомобил, Форд Ескорт 1.6 90к.с. 1995г 5 врати Идеята ми беше да се науча да карам. Покарах я но и доста по сервизи я водих. Първо и оправях газовата уредба, после носачи, тампони, бялетки, амортесьори, после и махнах имобилаизера защото се прецака, след което смених лостовете за мигачи чистачки аварийни и светлини. След което ми изгоря таблото (това не го смених че ми казаха 700 лева) след което ми се прецака някаква "тръба" на скоростния лост и като за последно почти ми се е износил съединителя.
 Общо взето съм много недоволен от автомобила и искам да си взема друг, по бърз, по удобен и надежден.
 Доста хора около мен (колеги и познати) коментират че Хиундаи са здaрви коли. Почнах да ги разглеждам в сайтовете и бих казал че много ми харесва Купето.
 Идвам при вас с молба и съвет.
Какви са ви наблюденията от хундаи купе като здравина и издържливост на пътя, комфорт от возенето и цена на поддръжката. сиреч дали трябва да взимам над 2000 заплата за да си позволя тази кола за да мога да отделям полувината. И дали трябва да си избирам спецялен маршрут за пътуване ако я карам. На пример аз имам един познат които кара А3 и не иска да се качва с нея на която и да е планина защото ще я "разбие".
 Според вас дали ще е добре да си взема Хундаи :)

Благодаря за отделеното време!

По-здрави и безаварийно на всички!

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
  • Местожителство: Варна
Колега прочети темата и ще си отговориш на всички въпроси !:)
Ако има нещо неясно, питай :P

Неактивен michael

• Активен новак
  • *
  • Двигател: 1.5L
Здравейте! Спрял съм се на покупка на RD2 защото ми харесва нестандартния му дизайн и ми се струва много хищна отпред. Понеже не искам да отварям нова тема имам няколко конкретни въпроса за Купето:

1. Ако ми се наложи някакъв ремонт има ли добри сервизи в София, които да правят добри ремонти на този модел? Изключвам фирмените.
2. Сега карам Пежо 308 и съм му свикнал с габаритите, трудно ли ще привикна с Хюндай Купе? До колкото видях данните Купето е малко по-дълго от 308-цата, но пък е по-ниско, което си има и предимства. 308 е доста тумбеста, докато Купето, макар и с овални форми не е толкова тумбесто, а е някак си издължено. Маневрена ли е при паркиране и каква е видимостта особено задната?
3. Купетата стават ли често жертви на вандалски прояви, защото прочетох една тума тук и ми се изправи косата. Завиждащи винаги ще има, обаче често ли ги драскат и т.н. и ли си е до късмет?
4. Представителството на Хюндай за България продава ли употребявани автомобили? Дали е по-добър избор от частен продавач?
5. Колко харчи с мотор 1.6 (за София)?
6. В mobile.bg са около 4000-6000 лева цените за RD2. Това реални ли цени са, защото ми се струват твърде апетитни като за едно спортно купе. Та един смотан Голф (мразя Голфове), който е по-долен клас е на тази цена (става въпрос за сходни години 2000-2001). За мен това си е доста изгодно като се има предвид, че RD2 е хиляди пъти по-красиво от кутията за обувки Голф.

Спомням си като ученик как се зазяпвах в едно RD1 и толкова ми харесваше, а RD2 ми хареса дори още повече като излезе, така че ако си го купя, за мен това ще е една сбъдната мечта. Съжалявам, ако въпросите са твърде много.
« Последна редакция: 05-06-2010, 16:43:15 от michael »

Неактивен freakg

• Напредващ
  • Публикации: 196
  • Местожителство: София-Пазарджик
По първият ти въпрос, да има - един от най-добрите сервизи тук е този на Колос, за тях можеш да прочетеш много и тук във форума - болшинството от хората тук там ходят. За габаритите - нищо страшно  ;). Бързо се свиква с колата и единственото нещо за което трябва да внимаваш е, че все пак е малко по-ниска от повече коли и внимаваш с бордюрите  :P. Иначе за маневреност - еми лесно се оправлява, волана е много лекичък и все пак си има нормален луфт. За вандалските прояви си е до късмет, хора всякакви.
В ИНД има автомобили 2ра ръка, но мисля че купета нямат в момента. Има побликувани в техният сайт какви модели 2ра ръка предлагат в момента.
За разход е относително - зависи дали ти е по-тежък крака и т.н но обикновенно около 9/100 дава за София (поне на бензин аз толкава имам). А за цената - ами да такава е. Толкова вървят в момента навсякаде, включително и в Германия ако си разглеждал в mobile.de.
Успех при избора на автомобил и дано намериш точната за теб кола  :h:
« Последна редакция: 05-06-2010, 20:11:03 от freakg »

Неактивен Santi

• Активен новак
  • *
След като преди си мечтах един ден да съм баровец и да карам такава колица май сега му дойде момента  :#

Скоро взимам книжка и се чудя какво да карам.Открих една страхотна Hyundai Coupe 1.6 16v RD2 , 2001 , газ/бензин .Изглежда страхотно,въпреки че съм я видял само на снимка тъй като е в Пловдив,а аз съм от Варна.Като цяло по този модел ми текат лигите  :cheezy: .Открих този форум и реших да ви попитам,какво мислите за колата,подходяща ли е за начинаещ шофьор?В къщи Хюндайте се тачат много,знам че поддръжката не е много скъпа,папка гориво приемливо,визията за мен е уникална,но как се кара,смятате ли че бързо се свиква и че може да се кара от начинаещ шофьор?Допълнително,смятам че няма да се размине с подобрения от рода на антикрило(просто без него задницата ми изглежда незавършена),някой карбоново фолио по предния капак и т.н. абе общо взето лесно ли се намират части за тунинг.

Благодаря предварително на всички отзовали се на моите идиотски въпроси(естествено,то лапе като мен какво може да пита  :cheezy: ) и ще очаквам отговори.

Неактивен vexxx

• Напредващ
  • Публикации: 355
  • Местожителство: Ямбол
ами,колега и аз бях начинаещ когато си я купих,от учебната кола направо на купе-то,свиква се да се кара,даже е много лесно,а относно тунинг части зависи за какви говориш,примерно фолио и крило лесно ще намериш универсално,докато някой части се поръчват,защото ги няма,те нашите коли не са като голфовете на всяка морга да има по няколко,и така са си красавици  :h:

Неактивен danny

• Напредващ
  • Публикации: 223
  • Местожителство: Добрич/Варна
Колега, при мен беше и все още е първата ми кола, единственият "кусур" е, че не се паркира като корса примерно, ама какъв баровец с корса  :PP успех с покупката. За тунинга...като вземеш да даваш пари и за гориво и почваш да позабравяш малко тунинг, чешеш се и си мислиш колко добре са я направили корейците :)  :h:

Неактивен Stef4os

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 79
  • Hyundai Coupe
Колите са супер,даже мене повече взе да ми харесва RD2 като дизайн,макар,че аз съм с RD1 най-скъпата версия,в началото малко по трудно се паркира защото малко е издължена назад и прозореца е по прилегнал,но се свиква,колите са супер,красиви са и са мощни,скачай смело,и да ти кажа не харчат кой знае колко нали съм с 2000cc  :h:  Иначе наистина без спойлер стоят малко незавършено,особено RD1,но аз съм с спойлер и е по гот.
« Последна редакция: 27-06-2011, 09:59:25 от Stef4os »

Неактивен Hari87

• Активен новак
  • *
  • Местожителство: Русе
Здравеите на всички.
Първо искам да кажа доса полезна тема ако я прегледаш цялата. Та значи само едно искам да попитам понеже в сабота ми предстои закупуването на Hyundai Coupe 1.6 16v DOHC 1999г. мисля че се води RD2 но ме интересува за Русе каде има добър сервиз и откаде може да закупувам частите
П.С.
ако има някои недоволен сега е момента да обясни всичко :cheezy:

Неактивен hellflame

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Местожителство: Пловдив
Добър ден, като за начало. Днес бях да огледам едно купенце RD2 2000г или нещо от сорта се ведеше, 1.6 с газпов инжекцион. Първо се притеснявах, че ще ми е малка вътре аз съм 192-3, 90 кг обаче се побрах с седалката максимално назад.  :P . Вътре ми изглежда симпатична, климатика работеше, визията на живо ми хареса с една дума прилична. Сега карам рено 19 1.8 което ми гори проблизително 15 БЕНЗИН с нормално каране (не е смешно)   :confused: Попринцип не съм фен на марката, но съм приятно изненадат от този автомобил. Прилична цена, прилични екстри, до колкото разбрах поносими цифри за поддръжка, не съм състезател трябва ми градска кола с нормален разход на газ. Направи ми впечетление че когато е на газ и check ламБата светеше. Беше ми казано че причината е газта и, че не само на тези автомобили е така. Та въпросчето ми е, дали си заслужава автомобилчето за първа кола да кажем (рендето не го броя) и това с ламБата от какво е ? Благодаря предварително  ;)

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
По това което обясняваш всичко е нормално. Само да ти кажа, че чека не е само за ламбда сондата, но най-вероятно ако е на газ наистина свети от нея. Разхода градско ще ти е м/у 9 и 13 ако всичко и е наред. За първа кола е супер :)

Неактивен hellflame

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 9
  • Местожителство: Пловдив
Не говоря за ламбда сондата, просто пиша лампа с "б" ламБа. Повече ме кефи  :cheezy:

Неактивен brokol

• Активен новак
  • *
  • Двигател: 1.5L
  • Модел: SCoupe MK1 ('91-'92)
Здравейте  :) Мисля да купувам Хюндай купе рд1 , но проблема ми е че имам 2000-2500лв мах. Гледам има за по 1600-1800-2000лв но според вас дали си заслужава или да изчакам да посъбера още някоя и друга пара . И 2рия ми въпрос е свързан със тази обява  http://www.cars.bg/u502911  на последната снимка се вижда проблема дали може да се оправи и ако да горе долу колко ще ми излезе или изобщо да не се занимавам.Благодаря предварително :)
« Последна редакция: 13-01-2012, 23:43:11 от brokol »