Автор Тема: Информация за Hyundai Coupe нужна преди покупка!!!  (Прочетена 43872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: Пловдив
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
той каза че с някакви малки екстри по мотора ... поне аз така разбрах :) затова е 156 :)

ааа еее щом казва аз тва не съм го прочел сори, но аз така или иначе просто давам данните на двата мотора  :PP

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
  • Публикации: 1 855
    • Hyundai Coupe Club
  • Местожителство: София
Ако обичайте се придържайте към темата, че оспамихте всичко... А човекът търси информация ;)

Неактивен Boncho

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 98
  • Местожителство: Стара Загора
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
мммм 40% увеличение на мощноста не са просто някви екстри ми бая заигравка. Т'ва трябва да се види разглобено!

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
Според мен едва ли е толкова, аз вярвам само на DINO диаграма вече, ама колегите от Гърция 1.6 са с турбини и докарват към 170 коня, той с леки модификацийки да докара 160.. Ай дон'т тинк соу :)

Неактивен moni1983

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 40
  • Двигател: 1.6
  • Местожителство: Плевен
1,6 с малко екстри по джигателчето маи 156 кончета са си доста
:)

Човече само да поясня 1.6 coupe е 115к.с. 2.0 coupe е 139к.с. ;)
да батка колицата е от италия там я е карал някакав пич 77ми набор и е бил някакав маняк
нажсякаде има лепенки с логото на "benevento tuning clup" ako znaete kakvo e toba :P
и аз неможах да повярвам като ми каза маисторчето при които я карахтои ми паказа и каза че чипчето сигорно струва над 800 ежрака

« Последна редакция: 22-11-2008, 20:39:50 от moni1983 »

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
Това е много добре дано да дойдеш на другата национална среща да те видим, че ставаш интересна фигура  :beer:

Неактивен moni1983

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 40
  • Местожителство: Плевен
Това е много добре дано да дойдеш на другата национална среща да те видим, че ставаш интересна фигура  :beer:
надявам се да успея
стига да несам на работа
а кога ще е тази среща?

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • London-Пловдив
а кога ще е тази среща?

Има цяла тема за това кога, къде... http://hyundai-coupe.com/forum/index.php/topic,295.msg3948.html#new  :yes: :h:

Неактивен BRUTALISTA

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 20
С две думи - от Гемания си докарах мойто купе преди 6 месеца, брат ми го кара известно време и му се изкефи и са му трябва кола и гледам че сега са наизлезнали оферти за купета и мисля тоя месец да зема още едно.

Като отидох за мойто гледах доста страндартни работи - двигателя да не издава прекалено странни шумове, спирачките като го засиля дали са ОК, ремъците да не свирят, да не е разцентрована, всяквата електроника дет може да се ръчка - в общи линии тва. Не знаех, че ше ми дава проблеми с маслото, но след тва разбрах, че това не е толкова странно и предполагам че и на новото ще е така.

Та въпроса ми е според вас какво още може да се провери на място, което би струвало скъпо да се отремонтира или да не може да се докара до БГ?

Неактивен Mickey

• Шаман
  • Упр. съвет
  • Пристрастен
  • *
  • Публикации: 889
  • Местожителство: Варна
там някъде няма ли да се намери къде да я закачите на комп и да се провери? аз лично не се сещам друго нещо,което да можеш да погледнеш,освен нещата,които сам си изброил...

Неактивен Novaka

• Модератор
  • Пристрастен
  • Публикации: 979
  • Insane
Ако намериш там някъде да я закачат на компютър наистина за диагностика ... никак няма да е лошо :) иначе ... реално погледнато никой няма да и даде да я караш по сервизи и т.н. да я разгледат изоснови :)

Неактивен Spaidy

• Пристрастен
  • Публикации: 598
В Германия дори и да нямаш сигурен човек ти като я вкараш за проверна на ходова част, като я закачът на компа за диагностика и т.н няма как да не ти кажат какво и има за правене по колата, а докато я покара до сервиза сам ще разбере има ли нещо по двигателя съмнително или по скоростите например.

Неактивен Delane

• Пристрастен
  • Публикации: 642
  • Хакуна Матата
  • Двигател: друг/other
  • Модел: друг/other
Шанса да уцелиш добра машинка от Германия е голям,но също и малък...като цяло насочи вниманието си към слушане на двигателя (не изключвам варияна да е слагана добавка)но пак ще се издаде ако има нередност и то голяма...
Слушай и тествай добре ходова част.Да там дупки няма но за сметка на това откачени шофери колкот щеш карат  как ли не.
Има толкова тънкости когато гледаш кола от   там специялно...Както каза Мики много турци които яко мамят има...
Ако искаш колега ще ти пратя на ЛС подробно описание на това което трябва да правиш,гледаш и слушаш когато търсиш кола...
дори и нищо да не разбираш от автомобили ще се справиш защото е елементарно... ;)

Неактивен user

• Напредващ
  • Публикации: 197
    • quick auto zone
колкото и да питах каква кола да си взема всички ми казаха че аз ще си я карам и аз трябва да я избера...(прескачаме го тоз момент понеже вече се знае какво търсим)

колкото и да питах какво да гледам и колкото и да ми обясняваха...нямаше как да разбера какво ми говорят....както и сега в темата за свещите някаква капачка(може би дистрибуторна) дето ако не знаех че си говорим за свещи нямаше как да се сетя :)

иначе има тема една и съща в няколко форума(хонда ауди..етц)...мисля че е взаимствана от ауди форума, но не съм сигурен къде се е появила за първи път... мислих да я изровя и да я пусна, но т.к все още не съм изчел и този форум, прецених че е по-добре да задържа....

Ако няма подобна тема...абсолютно всичко описано кажи и ще изкопая оназ

Идеята е че ако не чаткаш нищо си шаранче и се молиш да ти върже, а ако чаткаш пак няма да питаш- малко песимистично, но съвсем скоро минах през тази процедура - влюбих се в червеното купенце цялото кожено и му направих диагностика за 30 кинта(20 за компютъра и свещите и 10 дадох на пича дето я дигна на една вилица да я прегледа отдолу)

п.с: пускам една темичка пук ако съм съгрешил ще ме санкционирате ;)
http://hyundai-coupe.com/forum/index.php/topic,389.0.html
« Последна редакция: 13-01-2009, 21:31:45 от chef4o »

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
п.с: пускам една темичка пук ако съм съгрешил ще ме санкционирате ;)
http://hyundai-coupe.com/forum/index.php/topic,389.0.html
юзър, новата тема е железна, затова заключвам тази! Браво за нея!
« Последна редакция: 13-01-2009, 21:33:45 от chef4o »

Неактивен karaburov

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Двигател: 1.5L
  • Местожителство: Русе
  • Модел: SCoupe MK1 ('91-'92)
Информация за Coupe 1996 2.0, моля
« Отговор #35 -: 24-01-2009, 05:20:00 »
здравеите вси4ки искам малко инфо за купе 1996 2.0 139 к.с препораки и минуси за тази кола моге и за 1.6 искам да стана 4аст от вашия клуб .  4е сам луднал по тези кпете ,до сега сам карал само голф и тигра но купето наистена ме впе4атли много,мерси за инфото предварително:D
« Последна редакция: 24-01-2009, 11:51:51 от chef4o »

Неактивен Novaka

• Модератор
  • Пристрастен
  • Публикации: 979
  • Insane

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
    • Hyundai Coupe Club
Отговор на: информация моля
« Отговор #37 -: 24-01-2009, 11:51:11 »
Ако нещо от нещата там не ти стига като инфоемация- питай по-конкретно и с радост ще ти отговорим :)

Неактивен Златко

• Напредващ
  • Публикации: 226
  • Местожителство: Видин
Кой модел да избера?
« Отговор #38 -: 30-01-2009, 01:21:21 »
здравейте! първа тема ми е във форума, с интерес го следя от няколко дни. скоро зимам книжка. колебаех се между коя кола да зема- ауди 1.8Т и хюндай купе. нещо клоня към хюндай, поради много причини. въпроса ми е кои от двата модела купе- този от 96 или следващия -със 4-те фара ? мнения? чувал съм че този четирите фара само е по тежък, а в интерес на истината по-стария модел на външен вид по ми харесва. но този с 4-те фара на едни 16-ки би седял чудесно, имаше едно момче от форума със черен такъв , който шапка му свалям :) който и модел да зема съм си решил да му слагам ГИ, защото ще карам много , а тия коли не са от най- икономичните. за чип за хюндай забравям , но задължително ще сложа филтър и нова ауспохова система. и тук идат още въпроси - де най - ефтино и качествени работи мога да си намеря ? :h:

Неактивен Deacon Frost

• Пристрастен
  • Публикации: 891
  • Почетен член
  • Двигател: 1.5GT
  • Местожителство: Варна
  • Модел: Scoupe MK2 ('93-'95)
Отговор на: Кой модел да избера?
« Отговор #39 -: 30-01-2009, 01:31:35 »
Добре дошъл колега, оцелил си мястото, лека полека всички спират да подценяват корейките. Та първо за избора ти... Ауди... дърво, според мен, кола без вкус, предполагам говориш за А3, което значи че ше имаш като колата на половината си приятели както се казва. Купето е различно, с него се забелязваш ;) Модела до 99-та е RD1 следващия RD2, разлика в килограми почети няма, нз кой ти го е казал. Не са икономични разбира се, не са и мислени да са такива ;), ГИ си е по избор, но задължително си вземи 2-ка мотора, по всички параграфи е по-добър, дори и по-икономичен, просто 1.6 е направен, за да има и евтин вариант на колата ;) Основната разлика от двата модела е фейслифта, и малко по таблото, на РД2 изглежда пластмасово (лично мнение) и не ме кефи. Като цяло карантиите са почети еднакви, с минимални разлики. Варианта за нова генерация вместо чип го подкрепям с двете ръце :yes:

Айде вече чакаме да се похвалиш с новата покупка и ако трябв да помагаме  :h: