Автор Тема: Свещи Denso Iridium - питане?  (Прочетена 7970 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен muncho_Topic starter

• Пристрастен
  • Публикации: 769
  • Двигател: 2.0
  • Местожителство: София
  • Модел: Coupe RD1 ('96-'99)
Отг:Свещи Denso Iridium - питане?
« Отговор #20 -: 25-06-2009, 07:59:47 »
Разстоянието при тези свещи е намалено което би трябвало да е по-добре.Някъде четох ,че е по-добре с такива свещи ако автомобила е на газ така, че проблема е никакъв :yes:

Слята публикация: 25-06-2009, 08:07:08
това е цитат от друг форум:По разсъжденията на един всепознат метанаджия - на метан и газ има голяма полза от тях понеже те постигат 2500 градуса което дава по добро изгаряне а както знаем проблема на тези газове е че изгарят по-трудно, но по същата логика това спомага и за работата на бензин...
« Последна редакция: 25-06-2009, 08:07:08 от muncho_ »

Неактивен sir_efo

• Напредващ
  • Публикации: 129
  • Двигател: 1.6
« Отговор #21 -: 26-06-2009, 12:45:24 »
А свещите на ОВХ пишат че били едно към едно със Denso-то (спезиално iridium), верно ли е тва ?
« Последна редакция: 26-06-2009, 12:55:02 от sir_efo »

Неактивен Чочо

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 64
  • Местожителство: Варна
« Отговор #22 -: 26-06-2009, 12:50:00 »
Колега аз като съвет мога да ти кажя да си вземеш едно Японско NGK щети вършат перфектна работа .. при нас 5лв е броя аз карам с такива и съм много доволен  :#

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Публикации: 3 017
  • Член почетен
« Отговор #23 -: 26-06-2009, 12:53:23 »
Абе хора следете темата, не пишете глупости!!!
ТЕМАТА Е ЗА IRIDIUM свещи!!!!!!

Неактивен sir_efo

• Напредващ
  • Публикации: 129
« Отговор #24 -: 26-06-2009, 12:53:48 »
Добре, аз не питам кви свещи да си взема а дали са подобни, и по специално iridiuma че забраих да кажа по-горе

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
« Отговор #25 -: 26-06-2009, 12:56:23 »
Добре, аз не питам кви свещи да си взема а дали са подобни, и по специално iridiuma че забраих да кажа по-горе

Доколкото съм чувал иридиум произвеждат реално едиствено NGK и DENSO. Има шанс OBX-а да са производство на някоя от двете марки.

• Пристрастен
« Отговор #26 -: 12-08-2009, 10:04:22 »
На обяд отивам да си взема  един комплект Denso!! :# Някой иска ли ?  :cheezy: 21лв. е цената за нас!

Слята публикация: 12-08-2009, 11:56:26
Имам си свещички  :P  :# :# :#
« Последна редакция: 12-08-2009, 11:56:26 от muncho_ »

Неактивен chef4o

• Администратор
  • Вманиачен
  • *
  • Публикации: 1 855
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #27 -: 12-08-2009, 15:37:20 »
Я да ги видим как изглеждат :)

• Пристрастен
« Отговор #28 -: 12-08-2009, 16:45:43 »
Ето гииии  :# :#Сори за качеството на снимките ма с телефона...

Неактивен spider4o

• Загряващ
  • **
  • Публикации: 55
« Отговор #29 -: 15-09-2009, 11:09:29 »
Пичове, и аз се зарибих по тия свещи и в края на месеца един приятел ще ми донесе такива свещи от САЩ, общо 46 долара излезе  :h:

Въпросът ми е трябва ли да сменям сега и кабелите или направо се ръгат свещите на мястото на старите. А също и ако някой знае колко лева струва това чудо да ти го направи майстор, че някъде четох, че не било препоръчително сам да си ги сменя човек, особено ако не разбира много-много като мен  :cheezy: :cheezy:

Неактивен chonkov

• Пристрастен към клуба
  • Упр. съвет
  • Изпушил
  • *
  • Публикации: 2 440
  • London-Пловдив
  • Местожителство: Пловдив
« Отговор #30 -: 15-09-2009, 14:18:25 »
А също и ако някой знае колко лева струва това чудо да ти го направи майстор, че някъде четох, че не било препоръчително сам да си ги сменя човек, особено ако не разбира много-много като мен  :cheezy: :cheezy:

Как ще ходиш на майстор да ти сменя свещите като това е за 5 мин. работа не се излагай колега ;) Нищо сложно няма сваля  кабелите махаш едан по една свещите като слагаш новите след тях :) Ключа за свещите мисля че беше 16 или 17

Неактивен spider4o

• Загряващ
  • **
« Отговор #31 -: 16-09-2009, 10:07:05 »
aaаa, още по-добре тогава  :) мерси!  :yes:

Неактивен gishpi

• Активен новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
« Отговор #32 -: 19-09-2009, 14:57:26 »
Аз съм с NGK IRIDIUM BKR5EIX-11,вече 10 000км. и няма проблеми.

Неактивен toshe

• Напредващ
  • Публикации: 125
  • Модел: Coupe RD2 ('00-01)
« Отговор #33 -: 23-10-2009, 20:22:00 »

Е те точно тези свещи се продават у България.За информация на всички: Сузуки ХХХХ (не казвам модела поради съображения) излиза от завода с такива свещи и карат наистина по над 100 000 км след смяната с тези от картинката, който на външен вид са еднакви с оригиналнита резолтатите са: от 20 000 до 40 000 опитите са направени на три различни коли !!! каквото се купува от България е важно да е купено с късмет а не да е с скъпо и от реномиран вносител.   

Неактивен wtf

• Напредващ
  • Публикации: 400
« Отговор #34 -: 23-10-2009, 22:17:06 »
Такива свещи има ли за RD 1.6 ? Търсих из няколко сайта и излизат само за 2-ката.

Неактивен spider4o

• Загряващ
  • **
« Отговор #35 -: 23-10-2009, 23:57:53 »

мойте са същите, само дето още не мога да отвъртя старите  :omg:
нямам тъпрние да ги пробвам :)

Неактивен georgi_1986

• Напредващ
  • Публикации: 120
  • Модел: Coupe GK ('02-'04)
Re:Отг:Свещи Denso Iridium - питане?
« Отговор #36 -: 29-06-2010, 22:12:58 »
Аз съм с NGK IRIDIUM BKR5EIX-11,вече 10 000км. и няма проблеми.
колега как е колата с тези свещи, как се държи, има ли промяна в работата на двигателя в сравнение със старите?

Неактивен caesar

• Модератор
  • Изпушил
  • Член почетен
Re:Свещи Denso Iridium - питане?
« Отговор #37 -: 29-06-2010, 23:10:09 »
Има разлика още като запалите двигателя. За съжаление след 2 дена спрях да я чувствам  - явно свикнах  :P :P

Неактивен variah2

• Изпушил
  • Публикации: 74 550
  • Местожителство: GEO
Re: Свещи Denso Iridium - питане?
« Отговор #39 -: 27-09-2018, 01:13:46 »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comkinozones.rulaserlens.rumedinfobooks.rump3lists.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.ru
neatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ru
qualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.ru
salestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.ru
tenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.ru
kaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.ru
kleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.ru
lacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
landingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rufactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.ru
galvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ru
haemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ru
haphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ru
heatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru